• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2191
  • Dodano: 2020-11-16 / 18:44
  • Komentarzy: 1

  Karatecy z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin ze złotymi medalami Mistrzostw Polski

  Karatecy z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin ze złotymi medalami Mistrzostw Polski

  (Fot. Opolski Klub Karate Kyokushin)

  Katowice były w miniony weekend gospodarzem m.in. Mistrzostw Polski Seniorów Open i Kata Karate Kyokushin, w którym opolski klub zdobył drużynowo złoty medal. To jednak nie jedyny sukces opolskich karateków.


  Karate podobnie jak wiele innych dyscyplin w ostatnich miesiącach zmaga się z kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Organizowane są tylko najważniejsze turnieje.

  W sobotę 14 listopada w Ośrodku Sportowym "Szopienice" w Katowicach odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata Karate Kyokushin oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. Do walk i pokazów kata stawiło się blisko 70 klubów z całej Polski, w tym Opolski Klub Karate Kyokushin.

  Reprezentanci Opolskiego Klubu Karate Kyokushin wracają z Mistrzostw Polski ze złotym medalem drużynowym. Na sukces drużyny złożyły się poszczególne osiągnięcia zawodników.

  W konkurencji kata już od kilku lat nikt nie zdołał odebrać tytułu uzdolnionemu Opolaninowi Konradowi Kozuboskiemu, który na zawodach rangi ogólnokrajowej w kata seniorów złoty medal zdobył 8 raz z rzędu. Na drugim miejscu znalazł się Filip Szeller, również z Opolskiego Klubu Karate Kyokyushin. Tuż za podium uplasował się Kamil Stankiewicz.

  W tym samym dniu odbywały się również Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, w których opolski klub reprezentowali zawodnicy Marta Muszyńska i Kacper Kieroński. - Marta wystąpiła w konkurencji kata, w której startowało 48 zawodniczek. Do kolejnej tury kwalifikowało się 8. Niestety tym razem nie udało się dostać do rundy finałowej. Kacper w kategorii -50kg zmierzył się z zawodnikiem z Wrocławia (Sypień) i przegrał przez wskazanie 3:2 - relacjonuje OKKK.

  Zawodnikom gratulujemy sukcesów!
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-16 19:57:39 [94.254.154.*] id:1604691  
  tippmann: Napisał postów [6144], status [VIP] Reputacja
  i tak bez masek?:)))

  Nick:
  Treść: