• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 9740
  • Dodano: 2020-11-14 / 22:30
  • Komentarzy: 1

  Ostatni dźwięk strażackich syren zabrzmiał dla zmarłego druha OSP Krasiejów

  Ostatni dźwięk strażackich syren zabrzmiał dla zmarłego druha OSP Krasiejów

  (Fot. OSP.pl )

  Druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasiejowie zginął w drodze do remizy. Jechał ratować czyjeś życie. Dziś w akompaniamencie strażackich syren pożegnano Łukasza Śmieszkoł z Krasiejowa.


  W sobotę 14 listopada żegnano tragicznie zmarłego druha Łukasza Śmieszkoł, który blisko 10 lat służył w Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasiejowie.

  Pogrzeb odbył się w akompaniamencie dźwięku syren strażackich, strażaków, przyjaciół i rodziny pogrążonej w żałobie. Na ceremonię przyszli także mieszkańcy wsi.

  Łukasza Śmieszkoł pożegnano z ceremoniałem pożarniczym w rodzinnym Krasiejowie na Opolszczyźnie.

  Mszę pogrzebową odprawiał proboszcz parafii w Krasiejowie ks. Józef Jan Gorka, który wspominał zmarłego jako parafianina oddanego nie tylko od święta.

  Trumnę z ciałem na miejsce pochówku przewiózł wóz strażacki, a przy jego dźwiękach opuszczano trumnę do grobu. Podczas ceremonii odczytano decyzję o przyznaniu druhowi pośmiertnie złotego medalu za zasługi dla pożarnictwa.

  Druha Łukasza każdy wspominał jako oddanego służbie, sumiennego, pracowitego, dobrego kolegę. Pozostaje w pamięciach kolegów strażaków jako osoba ambitna, o ogromnej wiedzy, którą z łatwością zdobywał i chętnie dzielił się nią z innymi.

  Strażak zginął tragicznie 6 listopada 2020 roku nad ranem, kiedy jechał do wypadku. Samochód druha wypadł z drogi, zatrzymał go mur kościelny niecałe 100 metrów od remizy.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-15 00:15:18 [188.123.207.*] id:1604574  
  tippmann: Napisał postów [6003], status [VIP] Reputacja
  niech ci ziemia lekką będzie (*)

  Nick:
  Treść: