• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2102
  • Dodano: 2020-11-15 / 12:49
  • Komentarzy: 1

  W Szpitalu Tymczasowym ciągle trwają prace. Pomagają opolscy Logistycy

  W Szpitalu Tymczasowym ciągle trwają prace. Pomagają opolscy Logistycy
   <i>(Fot. 10blog)</i>

  (Fot. 10blog)

  Logistycy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej rozładowali pierwsze transporty środków ochrony osobistej, pobrane z Agencji Rezerw Materiałowych przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na potrzeby rozbudowywanego szpitala tymczasowego w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu.


  Tymczasowy szpital będzie wyposażony w 150 miejsc dla zakażonych koronawirusem pacjentów, w tym 38 łóżek OIOM-owych z możliwością rozwinięcia do 75. Obiekt powstanie na bazie Centrum Wystawienniczo - Kongresowego w Opolu. Patronat nad szpitalem objął Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu.

  Żeby obiekt mógł działać i pomagać potrzebującym potrzebuje personelu. Od kilku dni zgłaszać się mogą: lekarze anestezjolodzy, lekarze ogólni, radiolodzy, pielęgniarki anestezjologiczne, epidemiologiczne. Oprócz tego potrzeba
  rehabilitantów, ratowników medycznych, psychologów, opiekunów medycznych, techników elektroradiologii,
  farmaceutów, techników farmacji, pomocy aptecznej, mikrobiologa, sekretarek medycznych, kierowców - ratowników, informatyka, dyspozytora, konserwatora urządzeń i instalacji gazów medycznych oraz inżyniera aparatury medycznej.

  Do 10 listopada deklarację złożyło blisko 100 osób zainteresowanych pracą w Szpitalu Tymczasowym. Na obecną chwilę najwięcej zgłoszeń jest na stanowiska: sekretarki medycznej i rehabilitanta. Zgłosiła się także grupa 16 studentów, chcących pracować w Szpitalu Tymczasowym.

  Część załogi Szpitala Tymczasowego będą stanowili specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. W budynku CWK cały czas trwają prace, dostarczany jest sprzęt, łóżka i środki ochrony osobistej, pomocną ręką służą przy transporcie opolscy Logistycy z 10 Brygady Logistycznej.

  Plan jest taki, aby szpital rozpoczął swoje funkcjonowanie 28 listopada jednak nie wiadomo czy data ta wiąże się z przyjęciem pierwszych pacjentów.

  reklama
  .

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-16 10:27:14 [217.173.195.*] id:1604643  
  wojtasoks: Napisał postów [4511], status [VIP] Reputacja
  Pieniądze wyrzucone w błoto.

  Nick:
  Treść: