• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 14253
  • Dodano: 2020-11-12 / 20:05
  • Komentarzy: 1

  LPR zadysponowano w niedzielę do chorej. Śmigłowiec wrócił dopiero we wtorek

  LPR zadysponowano w niedzielę do chorej. Śmigłowiec wrócił dopiero we wtorek

  (Fot. Archiwum)

  Niebywale długa interwencję odnotowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w województwie opolskim. Helikopter zadysponowano do chorej w niedzielę 8 listopada. Spędził na podwórku 2 dni.


  Dyspozytor wysłał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Lubszy, gdzie pomocy wymagała 74-letnia, chora kobieta. Zgłoszenie wpłynęło do służb ratunkowych w niedzielę 8 listopada wieczorem. Ze względu na brak wolnej karetki, załoga śmigłowca LPR miała pomóc kobiecie, które zasłabła w swoim domu.

  Po lądowaniu, załoga helikoptera została przetransportowana na miejsce zdarzenia przez strażaków, ponieważ ze względu na brak miejsca do lądowania, ratownicy mieli do pokonania jeszcze 3 kilometry do chorej pacjentki.

  - Naszym zadaniem było przewiezienie lekarza do poszkodowanej, a gdy ta została zakwalifikowana do transportu lotniczego, mieliśmy i ją przewieźć do śmigłowca - relacjonuje Jacek Nowakowski, rzecznik straży pożarnej w Brzegu.

  Niestety złe warunki pogodowe skomplikowały sytuację. Załoga medyków, która była przy 74-latce dostała informację od pilota, że maszyna nie może wystartować ze względu na mgłę. - Pilot nie był w stanie wystartować. Zapadła decyzja, by kobietę przetransportować wozem strażackim do szpitala w Brzegu. Transport odbył się w obecności lekarza - relacjonuje rzecznik Nowakowski.

  Maszyna została uziemiona...do wtorku 10 listopada. - Od niedzielnego wieczora panowały tam złe warunki atmosferyczne, co powodowało słabą widzialność i uniemożliwiło lot. Śmigłowiec dopiero niedawno wrócił do bazy i było to jedyne okno pogodowe, które pozwoliło na powrót - przekazała Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-13 16:25:08 [89.67.187.*] id:1604529  
  emsi: Napisał postów [1749], status [Szycha] Reputacja
  Polska = 2200 limuzyn pisowskich plus dodatkowo zamówiono ponad trzysta limuzyn,a karetek na 38 milionow obywateli mamy 1800szt.do tego milon kościołów i kilka szpitali.

  Nick:
  Treść: