• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1177
  • Dodano: 2020-11-10 / 11:04
  • Komentarzy: 0

  Szpital w Koźlu przyjmuje pacjentów z COVID-19 już na nowe oddziały

  Szpital w Koźlu przyjmuje pacjentów z COVID-19 już na nowe oddziały

  (Fot. Archiwum)

  Nowe oddziały szpitala w Kędzierzynie-Koźlu są w pełni wyposażone w instalacje tlenowe. Od piątku 6 listopada przyjmowani są na nie pacjenci.


  Decyzją Wojewody Opolskiego SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu od dnia 2 listopada tego roku realizuje zabezpieczenie medyczne na II i III poziomie dla Pacjentów ze stwierdzonym koronawirusem. Decyzja przewidywała utworzenie 280 łóżek przeznaczonych tylko dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2 i takim zasobem szpital dysponuje.

  Dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zgodnie z decyzją wojewody opolskiego przeznaczono 280 łóżek, z czego 20 miejsc przeznaczonych jest na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. 260 łóżek jest przystosowanych do podłączenia instalacji tlenowej. W szpitalu zakończono już wszystkie awaryjne przebudowy potrzebne do funkcjonowania w nowej formule.

  Od piątku 6 listopada przyjęto już 18 pacjentów na nowe miejsca dla osób zakażonych koronawirusem. - Czerpiąc z doświadczenia pierwszej fali epidemii, obecne przekształcenia przebiegały sprawniej, ale i dokładniej. Przygotowaliśmy i mamy po odbiorach instalacje tlenowe na 260 łóżek w całym obiekcie. Na przekształconych oddziałach mamy do dyspozycji pacjentów przygotowane łącznie 280 łóżek oraz zmodyfikowane zaplecze medyczne od procedur począwszy po porządne śluzy dekontaminacyjne. Pracuje personel obu przekształconych oddziałów. Wcześniej pracowaliśmy hybrydowo, ale jak wiemy jest trudnym utrzymywanie zespołów na COVID i nieCOVID. Obecnie pracujemy wyłącznie w COVID co daje większą stabilność. Oczywiście stale przydałoby się więcej rąk do pracy, apele pozostają aktualne - podkreśla dyrektor placówki Jarosław Kończyło.

  Ważne informacje dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla:

  - Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna wróciła do lokalizacji na ul. Judyma 4 w dni powszednie od 18.00, w dni wolne całodobowo. Do poradni można się dodzwonić dedykowanym nr telefonu 77 40 62 752
  - Do dyspozycji Pacjentów pozostaje ambulatorium urazowo-ortopedyczne zlokalizowane w naszej przychodni przy ul. 24 kwietnia 7. Pracuje ono w godzinach od 15.00 do 23.00 w dni powszednie oraz od 7.00 - 23.00 w dni wolne od pracy.
  - W chwili obecnej poradnie specjalistyczne pracują normalnie.
  - Pracuje drugi z punktów "wymazowych" zlokalizowany przy hali sportowej/Wodnym oKKu na osiedlu Azoty. Punkt ten pracuje od godziny 9.00 do 14.00, natomiast punkt "wymazowy" na parkingu przy szpitalu w Koźlu od godziny 14.00 do 20.00.

  Rejestracja do obu punktów odbywa się TYLKO telefonicznie pod nr telefonów:
  - Punkt w Koźlu - nr telefonu 690 694 999
  - Punkt w Azotach - nr telefonu 690 694 775
  Rejestracja do obu punktów jest możliwa w dni robocze w godzinach 8.00-12.00.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".