• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2199
  • Dodano: 2020-11-10 / 14:16
  • Komentarzy: 0

  Zakończyły się zmagania piłkarzy amatorów w opolskiej Lidze Orlika

  (Fot. Archiwum)

  Zakończyła się właśnie XV edycja Opolskiej Ligi Orlika "OLO". Drużyny rozegrały łącznie 176 meczów, w których padło 991 bramek!


  Piłkarze w ramach rozgrywanych meczy spotykali się na trzech boiskach "Orlik" w Opolu - przy ul. Czaplaka, na ul. Bielskiej i przy Krzanowickiej. Turniej, w którym biorą udział amatorskie drużny z całego województwa promuje wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizuje mieszkańców Opola i powiatu do uprawiania sportów zespołowych. XV edycja Opolskiej Ligi Orlika "OLO" rozpoczęła się w pierwszy weekend września, a oficjalne zakończenie odbyło się w niedzielę 8 listopada.

  Mistrzem "Opolskiej Ligi Orlika" został zespół "Szopa na Narzędzia", który jeszcze przed końcem rozgrywek była pewna tego tytułu. Punkt mniej zdobył zespół Mortal Kombat, a brąz przypadł Opolskim Żubrom.

  Do drugiej ligi spadły zespoły Melon Team i AKS Promil, a utrzymanie wywalczyła Stara Gwardia, dzięki wygranym barażom z Dremanem.

  Awans z II ligi wywalczył zespół Centrum Opole, a do trzeciej ligi spadli z kolei Bacatjj, Goryle we mgle oraz Janusze Footballu, którzy przegrali z Gipso Team w barażach.

  W trzeciej lidze najlepszym zespołem okazał się Piątek 21, a drugie miejsce zdobył GMZ Ochodze. Z ligi spadli z kolei Old Team i USCH, a utrzymanie zapewnił sobie zespół Gimnazjum Truskawy.

  W czwartej lidze niepokonani skończyli OKRopni, awansowali również SFD Team. - W piętnastym sezonie Opolskiej Ligi Orlika rozegrano 176 spotkań, w których strzelono 991 bramek. W barwach 40 zespołów wystąpiło łącznie 635 zawodników. To była edycja inna niż wszystkie ze względu na trwająca pandemię koronawirusa. W pewnym momencie przyspieszyliśmy rozgrywki bo istniała obawa, że zostaną przerwane. Na szczęście udało się je doprowadzić do końca - mówi Łukasz Wielichowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu, koordynator rozgrywek.

  16 edycja zmagań opolskich piłkarzy amatorów już wiosną. - Póki co chęć deklarują wszystkie drużyny co grały teraz. Jeśli będą chętni będziemy robić także podejście do utworzenia 5 ligi. Na pewno nikt nie zostanie pominięty - każdy kto będzie chciał zagrać na pewno zagra nawet jeśli nie będzie miał swojego zespołu - podkreśla Łukasz Wielichowski i dodaje, że już w niedzielę ruszają kolejne rozgrywki, tym razem
  FELO (Futsal Ekstra Liga Opole), które rozgrywane będą na boisku Stegu Arena.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".