• Wyświetleń: 1304
    • Dodano: 2020-11-07 / 20:40

Druga porażka Odry w tym sezonie

Tym razem Opolanie przegrali z GKS-em Jastrzębie

Po dłuższej przerwie spowodowanej zakażeniami u rywali, Odra Opole wróciła do rozgrywek Fortuny 1 Ligi. Ich rywalem, na własnym boisku został GKS Jastrzębie, przedostatnia drużyna ligi.

Faworytem byli gospodarze lecz, zaczęli oni bardzo nerwowo. Już po 120 sekundach ukarany żółtym kartonikiem został Piotr Żemło, który boisko opuścił w 23 minucie po faulu w polu karnym po drugiej, w konsekwencji czerwonej kartce. Opolanie nie dość, że grali w osłabieniu, to jeszcze przegrywali 0:1, gdyż z jedenastu metrów nie pomylił się Daniel Szczepan. Mecz mimo to nadal był wyrównany, a do przerwy wynik spotkania się nie zmienił.

Odra drugą odsłonę zaczęła odważnie, lecz niestety bezskutecznie, ponieważ prowadzenie gości podwyższył sprytnym strzałem Ali Farid. Na niedomiar złego, rozjemca spotkania nie odgwizdał ewidentnego karnego po zagraniu ręką gości i wyrzucił za zbyt ostre dyskusję Dietmara Brehmera. Opolan nie stać było na choćby honorowe trafienie i mecz zakończyło się wynikiem 0:2.

Następne spotkanie Opolanie zagrają 15 listopada, na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.