• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2648
  • Dodano: 2020-11-08 / 15:41
  • Komentarzy: 1

  Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym potrzebuje wsparcia!

  Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym potrzebuje wsparcia!

  (Fot. Archiwum)

  Sytuacja epidemiczna wywołała w działalności Fundacji kryzys finansowy, którego efektem może być radykalna redukcja spotkań terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Trwa walka, ponieważ konsekwencje zaprzestania rehabilitacji to dramat dla dzieci i ich rodzin.


  Potrzebują wsparcia, żeby móc pomagać. Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym przestaje radzić sobie z finansami przez pandemię koronawirusa, a dzieci potrzebują ciągłej rehabilitacji. W związku ze słabą sytuacją finansową Fundacji, zdecydowano o utworzeniu zbiórki i zaapelowano do darczyńców o pomoc.

  Okres pandemii to bardzo trudny czas zarówno dla terapeutów jak i wychowanków Fundacji. Przez cały ten czas jednak pracownicy robią wszystko, by rehabilitacja przebiegała zgodnie z założeniami i każdy potrzebujący miał do niej dostęp zarówno fizycznie jak i poprzez system teleinformatyczny.

  - Sytuacja Fundacji się nie zmienia, a największa nadzieja na wypłatę nadwykonań z NFZ niestety się nie spełni, a byłoby to przynajmniej czasowe rozwiązanie naszych problemów. Na razie jeszcze nieoficjalnie, wiemy że nie otrzymamy nadwykonań z NFZ. Dopóki nie przyjdzie oficjalne pismo z odmową - czekamy. Nadzieja podobno umiera ostatnia - mówi Małgorzata Jagieluk, Prezes Zarządu Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji.

  - Szukamy innych rozwiązań. Złożyliśmy wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Pracy o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników nieobjętych przestojem ekonomicznym z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Niestety nasz wniosek utknął na poziomie oceny czy w ogóle możemy otrzymać pomoc z Tarczy Antykryzysowej. Problem polega na tym, że jesteśmy pracodawcą, ale nie jesteśmy przedsiębiorcą. Fundacja zatrudnia 175 osób, w tym 70 osób z niepełnosprawnością, ale nie prowadzi działalności gospodarczej - więc jest mały dysonans interpretacyjny - tłumaczy.

  - Choć to kropla w morzu potrzeb, Fundacja otrzymuje teraz trochę więcej darowizn, za co bardzo serdecznie dziękujemy, tym bardziej że zdajemy sobie sprawę z tego, że wszystkim jest ciężko. Walczymy, prosimy i działamy.

  Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym zainicjowała nową akcję na Facebooku (#pomoznampomagac) i uruchomiła zrzutkę internetową! Jeśli czytelnicy 24opole.pl chcieliby wesprzeć tych dobrych ludzi w pomaganiu najbardziej potrzebującym - zamieszczamy link do zrzutki.

  - Mamy nadzieję na wsparcie i wyrozumiałość ludzi, którzy wiedzą że to, co robimy jest ważne! Prosimy zatem o przyłączanie się do zrzutki - proszą pracownicy Fundacji.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-09 10:26:10 [217.173.195.*] id:1604332  
  wojtasoks: Napisał postów [5351], status [VIP] Reputacja
  Znowu nasze Państwo nie przewidziało, że pracodawcami w Polsce są nie tylko przedsiębiorstwa? Ależ mnie to zaskoczyło....
  [1]

  Nick:
  Treść: