• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1638
  • Dodano: 2020-11-06 / 07:37
  • Komentarzy: 1

  22-latek próbował okraść osobę, która wypłaciła pieniądze z bankomatu. Jest akt oskarżenia

  22-latek próbował okraść osobę, która wypłaciła pieniądze z bankomatu. Jest akt oskarżenia

  (Fot. Archiwum)

  Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie - Koźlu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 - letniemu mieszkańcowi Pawłowiczek w związku z próbą zrabowania pieniędzy osobie, która wcześniej skorzystała z bankomatu.


  Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 24 sierpnia 2020 r. Michał S. zauważył jak nieznany mu mężczyzna dokonuje wypłaty pieniędzy z bankomatu znajdującego się przy ul. Jedności Narodu w Pawłowiczkach. Wtedy postanowił dokonać rozboju. Realizując przestępczy zamiar, napastnik zasłonił częściowo twarz koszulką i zbliżył się do pokrzywdzonego, który chwilę wcześniej dokonał wypłaty 700 zł i przemieszał się do swego samochodu. Następnie przystawił do twarzy ofiary kastet i zażądał wydania sobie pieniędzy grożąc zarazem pobiciem. Wówczas zaatakowany, w instynktownej reakcji obronnej, odepchnął napastnika i użył klaksonu by zaalarmować osoby znajdujące się pobliżu. Zaskoczony postawą pokrzywdzonego Michał S. uciekł.

  Przeprowadzone następnie czynności procesowe, a w szczególności analiza zapisu monitoringu obejmującego miejsce zdarzenia, pozwoliły ustalić sprawcę przestępstwa. Michał S. zresztą następnego dnia zgłosił się na Posterunek Policji w Pawłowiczkach przyznając się do przestępstwa. W wyniku dalszych czynności zabezpieczono kastet, którego użyciem groził oskarżony.

  Michał S. odpowie za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, co stanowi zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat (art. 280 § 2 kk).

  Oskarżony nie był dotychczas karany, choć - jak ustalono w toku śledztwa - jest osobą nadużywającą alkoholu, stroniącą od pracy i obracającą się w środowisku osób mających do czynienia z wymiarem sprawiedliwości.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-06 22:23:55 [5.173.64.*] id:1604146  
  Król Forum: Napisał postów [1303], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Szkoda że na mnie nie trafił... To by ten kastet miał tam gdzie jest ciemno i ciasno....

  Nick:
  Treść: