• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2051
  • Dodano: 2020-11-05 / 18:05
  • Komentarzy: 0

  Już w najbliższą sobotę w Opolu odbędą się II Siłowe Mistrzostwa Opolszczyzny

  Już w najbliższą sobotę w Opolu odbędą się II Siłowe Mistrzostwa Opolszczyzny

  (Fot. Archiwum)

  Kilkudziesięciu sportowców z całej Polski weźmie udział w drugich już "Siłowych Mistrzostwach Opolszczyzny - Calisthenics Challenge". W Centrum Kalisteniki w Opolu zmierzą się zarówno dorośli jak i dzieci.


  Centrum Kalisteniki jest miejscem, gdzie klubowicze wykorzystując masę swojego ciała osiągają niebywałe efekty. Trenerzy podkreślają, że sport ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko u dorosłych, ale także i u dzieci. W ramach rocznicy powstania klubu już rok temu odbyły się pierwsze zawody siłowe pn. "I Siłowe Mistrzostwa Opolszczyzny - Calisthenics Challenge". W sobotę czeka zawodników drugie podejście do rywalizacji.

  W sobotniej rywalizacji weźmie udział 35 zawodników, z czego 11 to dzieci, a 3 to kobiety. - W tym roku rywalizacja odbywać się będzie w kategoriach: Kids -5/8 lat Kids 9/12 lat, Women - Open, Men -70kg / +70kg. Formuła zawodów została przygotowana w oparciu o światowe standardy zasad SET & REPS czyli sety i powtórzenia. Kids do wykonania mają 4 ćwiczenia siłowe, Women oraz Men mają do przejścia 3 mordercze rundy gdzie w 1 jest "max rep", czyli maksymalna ilość powtórzeń w czasie 90 sekund takich ćwiczeń jak pompka, podciąganie, pompki na poręczach oraz muscle up - mówi mówi Jarosław Bulla, prezes Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu, organizator zawodów.

  W 2 rundzie zobaczymy "top 8" w zmaganiach z zestawem ćwiczeń który trzeba zapętlić jak najwięcej razy. Runda 3 finałowa polega na jak najszybszym wykonaniu seta składającego się z dużej ilości powtórzeń.

  Niestety obecna sytuacja nie pozwala na organizację wydarzenia z udziałem publiczności, ale zmagania zawodników będzie można oglądać live na kanałach klubu Body Challenge, a relację zdjęciową z wydarzenia umieścimy w galerii na portalu 24opole.pl.

  Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Kalisteniki i Street Workoutu.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".