Wojewoda Adrian Czubak wraz z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim, dyrektorem szpitala klinicznego Dariuszem Maderą, prezesem Mostostalu Dariuszem Nowakowskim oraz szefową NFZ Beatą Cyganiuk rozmawiali o postępie prac w szpitalu tymczasowym, które powstaje w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.
- Stan epidemiczny jest taki, że coraz większa liczba osób potrzebuje dodatkowego wsparcia medycznego. Na tę chwilę mamy około 900 łóżek przeznaczonych na pacjentów covidowych, tę liczbę w najbliższym czasie zwiększymy o kolejne 150 łóżek. Pan minister zdrowia wydał decyzję dla kolejnych podmiotów prywatnych, gdzie również pojawią się łóżka covidowe - poinformował na konferencji prasowej wojewoda opolski, Adrian Czubak.
- Wszystkie ręce na pokład. Musimy sobie pomagać i się wspierać. Nie miałem żadnych wątpliwości przekazując obiekt na potrzeby szpitala tymczasowego. To duży koszt dla miasta, ale to oczywiste, że budynek musi mieć inne przeznaczenie. Dzięki dużej aktywności pana wojewody i dyrektora Madery to miejsce już jest prawie gotowe - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
- Mamy zabezpieczone środki, aby pozyskać niezbędny sprzęt od najważniejszego, czyli kardiomonitory oraz sprzęt, który jest potrzebny do ratowania ludzkiego życia i nie zapominając o niezbędnych środkach ochrony osobistej. Mamy trzy tygodnie, aby ten sprzęt pozyskać. Część tych sprzętów będzie spływać z Agencji Rezerw Materiałowych - dodaje Adrian Czubak.
W szpitalu tymczasowym znajdzie się 150 łóżek, 38 łóżek OIOM-owych, a wszystkie łóżka będą z dostępem do tlenu. Jednostką, która będzie patronować szpitalowi tymczasowemu jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Razem z łóżkami włączonymi do szpitala tymczasowego, w województwie opolskim będzie 1300 łóżek dla chorych.
PauloOp23: Napisał postów [3723], status [VIP]
No to fajnie. a nie można tak doposażyć szpitali? Bo na ta oborę to pieniądze są ale dla szpitali to prywatne firmy muszą dokładać.