• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2259
  • Dodano: 2020-11-03 / 14:56
  • Komentarzy: 0

  Śmiertelny wypadek na DK-11 - policja poszukuje świadków

  Śmiertelny wypadek na DK-11 - policja poszukuje świadków

  (Fot. Ratownictwo Opole)

  Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do którego doszło pomiędzy miejscowościami Ciarką a Wojciechowem. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący oplem calibrą stracił panowanie nad samochodem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierowcą osobowego opla. 25-latek kierujący calibrą na wskutek odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

  Do wypadku doszło wczoraj tj. 2 listopada br., na DK 11 pomiędzy miejscowościami Ciarka - Wojciechów. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący osobowym oplem calibrą, nie chcąc doprowadzić do czołowego zderzenia z wyprzedzającym na "trzeciego" innym pojazdem zjechał na pobocze, a następnie stracił panowanie nad swoim autem.

  Ten manewr spowodował, że kierujący calibrą zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem zafirą. 25-letni kierowca opla calibry w wyniku zderzenia zmarł na miejscu. 30-letnia kobieta, która kierowała zafirą oraz jej pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

  Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz szczegółowo przyczyny tego wypadku.

  Apel policji do świadków zdarzenia drogowego

  Kluczborscy śledczy prowadzący postępowanie w tej sprawie apelują do kierowców, którzy 2 listopada 2020r., około godz. 16.25 przemieszczali sie na odcinku Kluczbork - Olesno i w tym czasie byli wyprzedzani lub wymijani przez pojazd typu VAN, koloru ciemno szarego o kombinacji numerów z tablicy rejestracyjnej: OB/SOB/ SO3 lub SO8, o kontakt z kluczborska policją pod numer 47 8625 203 lub 112.

  W przypadku posiadania kamerki samochodowej - rejestratora jazdy prosimy o zabezpieczenie materiału filmowego, aby nie uległ usunięciu. Każda informacja może być niezwykle istotna w celu dokładnego odtworzenia przebiegu tego zdarzenia.

  Policjanci apelują również o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

  Pamiętajmy - za kierownicę wsiadamy zawsze trzeźwi i wypoczęci. Dostosujmy prędkość do panujących warunków, w tym - natężenia ruchu, pogody oraz stanu nawierzchni. Pamiętajmy też o odstępie pomiędzy pojazdami. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować nas zdrowie, a nawet życie.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".