• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3650
  • Dodano: 2020-11-02 / 18:24
  • Komentarzy: 0

  Zakażenie koronawirusem w przedszkolu, "niejednoznaczny" wynik także u zawodnika Gwardii

  Zakażenie koronawirusem w przedszkolu, "niejednoznaczny" wynik także u zawodnika Gwardii

  (Fot. Archiwum)

  Urząd Miasta Opola poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w opolskich placówkach dydaktycznych. Niepewną sytuację ma także jeden z zawodników Gwardii Opole, który raz już przechodził chorobę.


  Pomimo szeregu obostrzeń w dalszym ciągu koronawirus dotyka osoby pracujące w opolskich placówkach dydaktycznych. Tym razem chodzi o kadrę pedagogiczną.

  Ponownie wykryto go w przedszkolu - mowa o przedszkolu nr 61 "Wesoła Gromadka" zlokalizowanym przy ulicy Krzanowickiej 4. Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymała nauczycielka. W związku z tym zawieszono zajęcia w grupie cztero- i pięciolatków. Na nadzór epidemiczny do poniedziałku 9 listopada trafiło 23 dzieci - poinformowała Daria Strąk z biura prasowego Urzędu Miasta Opola.

  - Niejednoznaczny wynik testu na koronawirusa otrzymał też szczypiornista Gwardii Opole, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Sytuacja jest o tyle dziwna, że Szymon Działakiewicz jest ozdrowieńcem, a testy wykazały u niego zakażenie. - Przeszedłem badania na przeciwciała i czekam na ich wynik. Pozostaję w dalszej izolacji i dostaję posiłki do pokoju. Czuję się dobrze i wszystko wskazuje na to, że badanie wykaże przeciwciała. Wtedy skończy się moja kwarantanna - przyznaje zawodnik.

  Przypomnijmy, że od soboty 24 października cały kraj objęty jest czerwoną strefą. W związku z tym szkoły ponadpodstawowe oraz klasy IV-VIII szkół podstawowych przeszły na tryb zdalny. Na zajęcia uczęszczają jedynie przedszkolaki oraz dzieci z klasy I-III.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".