• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2468
  • Dodano: 2020-10-31 / 18:19
  • Komentarzy: 1

  Od poniedziałku kędzierzyńsko-kozielski szpital tylko dla zarażonych COVID-19

  Od poniedziałku kędzierzyńsko-kozielski szpital tylko dla zarażonych COVID-19

  (Fot. SPZOZ Kędzierzyn-Koźle )

  Decyzją Wojewody Opolskiego z dnia 27 października 2020 r. SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu od dnia 2 listopada będzie całkowicie realizował zabezpieczenie medyczne przewidziane dla II i III poziomu szpitali przeznaczonych do walki z epidemią koronawirusa


  Decyzja przewiduje utworzenie 280 łóżek przeznaczonych tylko dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2.

  - Dnia 28 października otrzymaliśmy z biura Wojewody Opolskiego trudną dla nas decyzję o ponownej zmianie naszego charakteru pracy. Z wykonalnością od dnia 2 listopada br (poniedziałek) będziemy stanowili zabezpieczenie medyczne na II i III poziomie wg zasad ustalonych przez Ministra Zdrowia. Zostaliśmy zobligowani do rozszerzenia bazy łóżek przeznaczonych dla pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2 do liczby 280, co
  stanowi prawie cały zasób szpitala w obiekcie w Koźlu - informuje Jacek Mazur, zastępca dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

  Z czego wynika, że:
  - 200 z tych łóżek przeznaczonych dla Pacjentów dla których główną przyczyną hospitalizacji jest koronawirus.
  - 60 dla osób z innymi schorzeniami wymagającymi leczenia specjalistycznego oraz zainfekowanych koronawirusem.
  - 20 łóżek ma być przeznaczonych na łóżka intensywnej terapii dla osób zainfekowanych SARS-CoV-2.

  Z uwagi na otoczenie szczególną troską najmłodszych i najstarszych Pacjentów oraz Pacjentów po przebytej infekcji koronawirusowej z przekształcenia wyłączonymi pozostają oddziały: Pediatrii - zlokalizowany w osobnym budynku w Koźlu oraz Geriatryczny i Pulmonologiczny umiejscowione przy ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu.

  - Wszyscy nasi Pacjenci przebywający obecnie na oddziałach specjalistycznych, a którym stan zdrowia pozwala na bezpieczny pobyt w domu zostaną wypisani do domów. Pacjenci, których stan zdrowia wymaga kontynuowania leczenia zostaną przeniesieni do dnia 1 listopada do wybranych ośrodków zgodnie z profilem leczenia - działania te podejmowane są na podstawie bieżących informacji i zaleceń lekarskich, więc nie możemy określić głównego kierunku relokacji.

  Szpitalny Oddział Ratunkowy od 2 listopada będzie dedykowany wyłącznie Pacjentom z rozpoznanym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

  - Tak jak w pierwszej fali - wiosennej - Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna wraca do lokalizacji na ul. Judyma 4 w godzinach dokładnie takich jak funkcjonowała w obiekcie w Koźlu (w dni powszednie od 18.00, w dni wolne całodobowo). Nastąpi to od 2 listopada br.

  - W chwili obecnej poradnie specjalistyczne pracują normalnie i taki stan będziemy starali się utrzymać po 2 listopada.

  - Prace nad ponownym przekształceniem placówki rozpoczęliśmy niezwłocznie od momentu otrzymania decyzji. Proces ten wymaga jednak znacznego zaangażowania zarówno personelu, i tak już bardzo zmęczonego sytuacją, jak i pomocy firm zewnętrznych. Większość obiektu była już przygotowana do zmian. Obecnie wprowadzamy zmiany organizacyjne na oddziałach i prowadzimy prace doprowadzenia tlenu na dwóch oddziałach oraz
  tworzymy dodatkowe śluzy separacyjne.

  - Jeśli chodzi o sytuację na oddziale OIOM jest ona bardzo dynamiczna i dziś rano przebywało na nim 16 Pacjentów, z ogólnej liczby 121 wszystkich hospitalizowanych (47 na II poziomie, 58 na III poziomie). W chwili obecnej (na godz. 12.00/30 10 2020) nie mamy możliwości podłączenia kolejnego Pacjenta informuje Mazur.

  Jak zaapelował dyr. Jacek Mazur - Dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu pozostaje otwarty oddział pediatryczny - był to dla nas priorytet w obecnie trudnej sytuacji. Podobnie będzie funkcjonował oddział geriatryczny w Kędzierzynie w niezmieniony sposób. Jako, że schorzenia covidowe pozostawiają swój ślad na układzie oddechowym - więc Ci Pacjenci mogą wymagać dodatkowego leczenia pulmunologicznego - jest to także czas kiedy schorzeń układu oddechowego może być więcej - dlatego ten oddział (pulmonologiczny) chcemy zabezpieczyć. Poradnie i przychodnie specjalistyczne działają normalnie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-31 21:41:19 [5.173.60.*] id:1603792  
  tippmann: Napisał postów [6704], status [VIP] Reputacja
  proponuję żeby każdy pacjent z covidem przyszedł z własnym łóżkiem

  Nick:
  Treść: