• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8418
  • Dodano: 2020-10-29 / 13:57
  • Komentarzy: 3

Ponad 20 zastępów straży walczy z pożarem w Kronospanie

 
 
Ponad 20 zastępów straży walczy z pożarem w Kronospanie
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Hala objęta pożarem ma wymiary 450 metrów na 90 metrów, zniszczenia obejmują około 80 procent jej powierzchni.


Marlena Bogdan-Marut, rzecznik zakładu produkcyjnego Kronospan przesłała do redakcji 24opole.pl oświadczenie w sprawie dzisiejszego zdarzenia. Tłumaczy w nim, że pracownicy są bezpieczni. - 29 października po godz. 8.00 na terenie zakładu Kronospan w Strzelcach Opolskich doszło do pożaru na jednej z linii produkcyjnych. Nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest opanowana. Akcja gaśnicza jeszcze trwa. Ustalamy przyczyny zdarzenia - informuje Marlena Bogdan-Marut i dodaje, że zaktualizuje wkrótce informację o ewentualny szacunek strat i dalsze działania.

Nieoficjalnie mówi się, że ogień objął dwa duże filtry wielkości dwupiętrowego bloku, cała instalacja płonie w środku.

- W czwartek 29 października o 8.18 wpłynęło zgłoszenie o pożarze a wcześniej wybuchu na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Strzelcach Opolskich. Na miejsce zadysponowano pierwsze siły i środki zarówno ze Strzelec jak i lokalnych OSP. Po dojeździe na miejsce kierujący działaniami ratowniczymi potwierdził, że nastąpił wybuch w jednej z hal zakładu produkcyjnego w wyniku czego doszło do pożaru. Pożar rozprzestrzenił się na drugą halę. Z hali o której mowa ewakuowało się 112 osób. Nie ma na tę chwilę osób poszkodowanych. O 10.30 na miejscu pracowało 21 zastępów straży pożarnej. Na razie za wcześnie by mówić co było przyczyną wybuchu. Prowadzone są czynności policji w związku z tym zdarzeniem. Nie wiadomo jak długo potrwa akcja - mówił o godzinie 10.30 oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Łukasz Nowak.

- Na miejscu prowadzone są działania, strażacy pracują na wysokościach - z użyciem dwóch drabin mechanicznych i podnośnika - a także wewnątrz. Rozbierają część konstrukcji jednej i drugiej hali. Zbliżamy się do punktu opanowania pożaru jednej z hal - mówił godzinę później oficer prasowy.

AKTUALIZACJA 14.30

- Doszło do pożaru w części linii, w której przygotowuje się surowiec - wióry drzewne - do produkcji płyt OSB. Od razu należy podkreślić, że żadnemu z pracowników nic się nie stało. Nasze zakłady wyposażone są w specjalistyczne systemy gaśnicze, które zadziałały i znacznie zredukowały skalę pożaru. Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy z naszej zakładowej straży, którzy podjęli działania i wezwali straż pożarną. Przy tej okazji bardzo dziękujemy strażakom za sprawne, szybkie i profesjonalne działanie. W obecnej chwili skupiamy się na tym żeby usunąć skutki pożaru i wyjaśnić jak do niego doszło. Na miejscu działają już odpowiednie służby, powołane do wyjaśnienia tych kwestii, z którymi współpracują eksperci Kronospan. Zapewniamy mieszkańców, że nie doszło do emisji żadnych substancji chemicznych. W wyniku pożaru do atmosfery wydostały się jedynie związki pochodzące ze spalania wiórów drzewnych. Te emisja nie stanowiły zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców oraz dla środowiska. Do czasu usunięcia skutków pożaru praca na linii produkcyjnej płyt OSB jest wstrzymana - Marlena Bogdan-Marut, rzecznik zakładu produkcyjnego Kronospan.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-10-29 19:47:06 [5.173.64.*] id:1603655  
Król Forum: Napisał postów [1080], status [stały bywalec] Reputacja
Walnęło jak strzelcach :)

Nick:
Treść:
2020-10-29 17:27:34 [188.123.205.*] id:1603651  
ombre: Napisał postów [17926], status [VIP] Reputacja
Lasy mogą trochę odetchnąć bo przez jakiś czas będą wolniej wycinać.

Nick:
Treść:
2020-10-29 15:26:04 [194.29.183.*] id:1603644  
ASek: Napisał postów [1144], status [stały bywalec] Reputacja
Sami nic nie zrobia a zniszcza innych dzieło. Powinni pracowac dalej w kopalniach i w lasach.. budowac domy z drewna i strzelac z łuku do zwierzyny. Najlepszy przyklad mamy na tym forum takich ludzi

Nick:
Treść: