• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1970
  • Dodano: 2020-10-30 / 12:38
  • Komentarzy: 3

Zmiany w organizacji ruchu w związku ze świętem Wszystkich Świętych

 
 
Zmiany w organizacji ruchu w związku ze świętem Wszystkich Świętych
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

W związku ze wzmożonym ruchem 1 listopada, prosi się mieszkańców Opola aby w miarę możliwości nie podjeżdżać pod sam cmentarz i zamiast tego zostawić swój samochód na parkingu pobliskiego centrum handlowego.


Największe zmiany jak co roku będą miały miejsce w rejonie cmentarza na Półwsi. Wjazd na cmentarz przy "starej części" będzie możliwy tylko od strony ulicy Wrocławskiej. Miejsca parkingowe bliżej pętli i placu przed bramą cmentarza będą przeznaczone, za zgodą policji, dla niepełnosprawnych i taxi.

1 go listopada okresowo będzie zamykany wjazd na parking przy cmentarzu między ulicami Cmentarną a Wrocławską. Zmiana ma na celu zwiększenie liczby kursów i udrożnienie przejazdu autobusów MZK.

Ulica Cmentarna będzie jednokierunkowa z wyjątkiem MZK i będzie można nią tylko wyjechać w kierunku ul. Domańskiego. Na skrzyżowaniu ul. Cmentarnej i Domańskiego ruchem kierować będzie Policja, a obowiązywał będzie nakaz jazdy w prawo i zakaz skrętu w Cmentarną. Planowany jest tam też nowy przystanek autobusowy.

Jednocześnie nie będzie możliwy wjazd w ul. Domańskiego z ul. Wrocławskiej - będzie można skręcić w Partyzancką lub jechać w kierunku CH Karolinka. Na parkingi zlokalizowane w rejonie cmentarza Półwieś wjazd umożliwiony będzie jedynie od strony ul. Wrocławskiej, a wyjazd poprzez ul. Cmentarną. Może jednak czasowo nastąpić zamknięcie wjazdu na parkingi, co związane jest z ograniczeniem liczby pasażerów w autobusach MZK w związku z epidemią koronawirusa i zwiększeniem liczby kursów.

Na skrzyżowaniu ul. Partyzanckiej, Wrocławskiej i ul. Domańskiego wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, ruchem kierować będzie Policja. Na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i ul. Niemodlińskiej będzie tak w przypadku utrudnień. Parking na płycie przy cmentarzu będzie tylko dla osób niepełnosprawnych i za zgodą Policji. Pozostali będą mogli zostawiać auta przy CH Karolinka oraz na parkingu przy ul. 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-10-30 17:06:48 [185.117.85.*] id:1603714  
jarekzopola: Napisał postów [851], status [rozpisany/na] Reputacja
ale dla kaczki zostanie cmentarz otwary bo jego bol jest wiekszy jak na kurdupla przystalo

Nick:
Treść:
2020-10-30 16:17:43 [188.147.102.*] id:1603712  
neon: Napisał postów [2164], status [Szycha] Reputacja
Uprasza się odwołać w trymiga nieaktualne już informacje.Cmentarze decyzją pana premiera będą zamknięte!

Nick:
Treść:
2020-10-30 16:06:42 [80.49.149.*] id:1603711  
duszkowski: Napisał postów [49], status [rozkręca się] Reputacja
Już nie aktualny artykuł:D:D:D

Nick:
Treść: