• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1067
  • Dodano: 2020-10-28 / 08:00
  • Komentarzy: 0

  Sukcesy motocyklistów HAWI Racing Team w Enduro

  Sukcesy motocyklistów HAWI Racing Team w Enduro

  (Fot. Piotr Kumiec)

  Sukcesy motocyklistów HAWI Racing Team w Enduro - JAKUB KOWALSKI zwyciężył w Chełmnie i wywalczył tytuł mistrza Polski, zaś PATRYK KULESZO został wicemistrzem Polski. Opolski HAWI Racing Team z tytułem Mistrza Polski w klasyfikacji zespołowej.


  W Chełmnie, w minioną sobotę i w niedzielę zostały rozegrane ostatnie dwie rundy kończące tegoroczny sezon Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. W imprezie wystartowało 105 motocyklistów. Zawody odbyły się w formule enduro sprintu. Kierowcy off-roadowych jednośladów podróżowali po 12-kilometrowej trasie, którą w każdym dniu pokonywali 6-krotnie.

  Częścią tej trasy były dwie próby specjalne, gdzie przebiegała właściwa rywalizacja - test cross, na torze motocrossowym o długości 3 km oraz test enduro o długości 3,5 km. Nocne opady deszczu utrudniły jazdę w pierwszym dniu zawodów. Nasiąknięta wodą nawierzchnia wielu riderom dała się mocno we znaki i dopiero w drugiej części ich jazda stała się płynniejsza a uzyskiwane czasy coraz lepsze. Nazajutrz warunki były już idealne.

  Zrobiło się przyczepnie, co z kolei wpłynęło, że rywalizacja nabrała rumieńców. Miejsce zmagań preferowało motocyklistów wywodzących się z motocrossu i nikogo nie dziwiło to, że ton tej rywalizacji nadawali tacy zawodnicy jak debiutujący w enduro Karol Kruszyński, a także Maciej Więckowski i Łukasz Kurowski, którzy zajęli trzy miejsca na podium w klasyfikacji Generalnej, oraz Dominik Olszowy i Konrad Dąbrowski. W poszczególnych klasach rywalizacja była bardzo zacięta, a osiągane czasy na próbach uzyskane przez wielu zawodników były do siebie bardzo zbliżone. Podczas rajdu z dobrej strony pokazali się reprezentanci opolskiego HAWI Racing Team.

  Klasę Junior 85 zdominował JAKUB KOWALSKI i stanął na najwyższym stopniu podium, tym samym przypieczętowując po raz drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski. Drugie miejsce w zawodach zdobył Jerzy Bolesta (MX Lipno), a trzecie Karol Królikowski (KS REGA MX TEAM Ropczyce). Z kolei PATRYK KULESZO miał ciężką przeprawę z rywalami w klasie Junior. Świetny występ zaliczył Konrad Dąbrowski (DUUST RACING Warszawa), który był niezwykle szybki na próbach i zasłużenie zwyciężył. Drugie miejsce zajął Kacper Baklarz (BKM Bielsko-Biała), a trzecie Dawid Babicz (KS REGA MX TEAM Ropczyce). Dopiero za nimi uplasował się Kuleszo, ale wypracowana wcześniej przewaga punktowa pozwoliła jemu wywalczyć tytuł Wicemistrza Polski. Natomiast JAKUB KUCHARSKI w najmocniejszej klasie E2/E3 miał wybornych rywali.

  W pierwszym dniu był 6, ale następnego podkręcił tempo jazdy i przesunął się do przodu o dwie pozycje, co ostatecznie dało jemu czwarte miejsce w zawodach. Wygrał Karol Kruszyński (LKS Jastrząb Lipno) przed Maciejem Więckowskim (KM Cross Lublin) i Łukaszem Kurowskim (KS REGA MX TEAM Ropczyce). Kucharski całoroczne zmagania zakończył na miejscu tuż za podium. Motocykliści opolskiego klubu okazali się skuteczni w klasyfikacji zespołów sponsorskich, wygrywając rywalizację z mocnymi ekipami BKM Bielsko-Biała oraz KTM Novi Korona Team Piekoszów, dzięki czemu wywalczyli tytuł mistrzowski. HAWI Racing Team w klasyfikacji klubowej uplasował się na wysokim 4. miejscu, za KTM Novi Korona Kielce, KS REGA MX TEAM Ropczyce i BKM Bielsko-Biała.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".