• Wyświetleń: 6072
    • Dodano: 2020-10-25 / 18:00
    • Komentarzy: 2

Blisko 200 biegaczy pokonało trasę "Turawskiej Siódemki"

Zgodnie ze standardem najnowszych obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa, zawody sportowe są rozgrywane bez udziału publiczności.

Zaledwie 24 minuty potrzebował najszybszy zawodnik biegu Turawska Siódemka, by przekroczyć metę. Bieg odbył się w niedzielę 25 października, a 7-kilometrowa trasa przebiegała polnymi i leśnymi ścieżkami w Zawadzie pod Opolem.

30-letni Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka, zwycięzca dzisiejszego biegu pokonał drugiego - Daniela Kokota zaledwie o 4 sekundy. Jako trzeci na mecie zameldował się 53-letni Piotr Rękowicz, który pokonał trasę w 25 minut i 16 sekund. Wymieniona trójka sportowców zajęła odpowiednio te same lokaty w klasyfikacji "Mieszkaniec Województwa Opolskiego".

- Tym razem pogoda dopisała znakomicie, była wręcz idealna do biegania. Trasa była bardzo ciekawa, z wodnym akcentem którym było przejście przez wodę sięgającą do kostek. Cieszę się, że w dobie pandemii możemy rywalizować. Uważam że ruch jest bardzo ważny, wzmacnia naszą odporność, a rywalizacja sportowa odbywa się zgodnie z zasadami, bardzo mi się podobało - mówi Mariusz, uczestnik biegu.

Wśród ponad 60 pań, które pojawiły się na dzisiejszych zawodach najszybsza była Marzena Boczkowska z zespołu Stan Umysłu Lewin Biega, która wygrała kategorię żeńską z czasem 29 minut i 12 sekund. Niecałą minutę później na mecie zameldowała się Natalia Broj z Opola, a na trzecim miejscu uplasowała się Krystyna Pawlik z Olesna.

2020-10-26 08:35:00 [79.187.170.*] id:1603369
    fuksik: Napisał postów [956], status [stały bywalec] Reputacja
    Czujecie co za akcja?Chinczycy wyprodukowali wirusa w laboratorium ale coś tam pokręcili i wirus okazał się totalnym głąbem.Jak mu się powie ,że impreza na której jest mnóstwo ludzi jes bez publicznosci to ten idiota idzie dalej.Nie zaraża ludzi za tasiemką.To jest cymbał.

2020-10-25 19:56:53 [5.173.64.*] id:1603353
    Król Forum: Napisał postów [1837], status [zrobił/a karierę] Reputacja