• Dodano: 2020-10-25 / 14:36

Pewny powrót Gwardii na boisko

Podopieczni Rafała Kuptela pokonali Pogoń Szczecin

Aż trzy tygodnie kibice opolskiej Gwardii czekali na spotkanie ich pupilów. Niestety, ich zmagania przez pandemię mogli obejrzeć jedynie w telewizji.

Początek spotkania zwiastował bardzo wyrównaną rywalizację. Szczypiorniści z obu stron rzucało punkt za punkt, oszukując skutecznie defensywę rywali. Lecz kluczowa dla przebiegu spotkania była 8 minuta, od której Opolanie zaczęli odjeżdżać rywalom. Pogoń straciła zupełnie swoją skuteczność, co bezlitośnie wykorzystywali Gwardziści, pokonując po pierwszej połowie 15:6.

Dzięki dobrej grze, gospodarze spokojniej przystąpili do rywalizacji w drugiej części gry. Goście próbowali odrobić straty wszelkimi sposobami, lecz to Opolanie mimo wszystko wyglądali zdecydowanie lepiej, dzięki czemu utrzymali przewagę do końca i wygrywając 28:21.

Kolejne spotkanie w ramach PGNiG Superligi, Gwardziści zagrają w Mielcu 28 października, z miejscową Stalą