• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2704
  • Dodano: 2020-10-25 / 08:30
  • Komentarzy: 2

  Lokalni przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc prezydenta miasta Opola

  Lokalni przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc prezydenta miasta Opola

  (Fot. Archiwum)

  To już drugi raz w ciągu zaledwie pół roku, kiedy lokale gastronomiczne muszą zamknąć drzwi przed swoimi stałymi klientami. Mogą tego nie przetrwać.


  Z powodu pandemii koronawirusa lokale gastronomiczne świadczą usługi tylko na dowóz i wynos. Część z lokali dopiero "dokuła" się po wcześniejszym zamknięciu, a od dziś znów stoją przed pytaniem "być albo nie być". Pomoc lokalnym przedsiębiorcom w tej trudnej sytuacji zapowiedział prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  - Rząd wprowadza obostrzenia na restauracje. Aby ulżyć przedsiębiorcom podjąłem decyzje by na czas zakazu prowadzenia działalności stacjonarnej zwolnić z czynszu najemców i dzierżawców branży gastronomicznej, którzy prowadzą ją na terenie nieruchomości miejskich lub w naszych jednostkach - napisał na swoich profilach w mediach społecznościowych prezydent.

  Ponadto, właściciele m.in. restauracji, pubów i barów mogą liczyć w listopadzie na zwolnienie ze składek ZUS, świadczenia postojowe i mikrodotacje.

  - Już za pierwszym razem niemal zbankrutowałem próbując utrzymać lokal i pracowników. Wszyscy myśleliśmy, że to tylko chwila, że zaraz wszystko wróci do normy. Ostatecznie musiałem podziękować części załogi i mimo wielu prób przebranżowienia zamknąć lokal. Działaliśmy płynnie zaledwie od 1,5 miesiąca, a znów musimy zamknąć drzwi. Specyfika naszych dań nie pozwala raczej na zamówienie na wynos, by klienci mogli mieć w domach tą samą jakość. Po prostu nie podpisujemy się pod tym. Obawiam się, że drugiego zamknięcia po prostu nie przetrwamy - mówi właściciel punktu gastronomicznego w Opolu.

  Obostrzenia związane z pracą lokali gastronomicznych wprowadzone są jak na razie na dwa tygodnie. Rząd nie wyklucza jednak ich przedłużenia, co raczej jest pewne z uwagi na to, że eksperci wskazują, że zakażeń będzie przybywać.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-25 13:13:51 [185.117.85.*] id:1603340  
  jarekzopola: Napisał postów [895], status [stały bywalec] Reputacja
  powiedzcie jak to sie ma do tego ze zamykaja restauracje, dyskoteki a kosciolow nie !!!! skoro jakis jelop w sutannie glosil ze koronawirus jest choroba homoseksualistow to czemu klerycy choruja ??? a ich przybytkow nie zamykaja ??? daje do myslenia ???

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-10-26 09:23:16 [217.173.195.*] id:1603372  
  wojtasoks: Napisał postów [4922], status [VIP] Reputacja
  Niestety mamy współpracę na wielu płaszczyznach obecnie rządzących z kościołem. Jak to się mówi k...a k....e łba nie urwie.