• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3214
  • Dodano: 2020-10-19 / 14:37
  • Komentarzy: 1

  Kryte pływalnie w Opolu nadal zamknięte. Rozporządzenie okazało się trudne do interpretacji

  Kryte pływalnie w Opolu nadal zamknięte. Rozporządzenie okazało się trudne do interpretacji

  (Fot. Archiwum)

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu wydał w piątek decyzję o zamknięciu basenów i siłowni do odwołania. Rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw dopuszcza jednak funkcjonowanie tych obiektów niemal dla wszystkich.


  W piątek 17 października na konferencji prasowej ministra zdrowia oraz premiera Mateusza Morawieckiego wydano nowe obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Premier podał wtedy informację o zamknięciu basenów, siłowni i aquaparków.

  Za ciosem poszli instruktorzy fitness w całej Polsce i właściciele siłowni ogłaszając protest w obronie swoich miejsc pracy i miejsca poprawiania swojej kondycji fizycznej i zdrowia. Niektóre baseny, siłownie i aquaparki zadecydowały o zamknięciu, inne czekały na rozporządzenie.

  W piątek po konferencji prasowej MOSIR w Opolu ogłosił o zamknięciu dwóch krytych pływalni oraz siłowni znajdującej się pod nadzorem ośrodka powołując się jednak na decyzję Rady Ministrów, która jeszcze nie została opublikowana. Wywołało to spore oburzenie wśród osób, które stale poprawiają swoją kondycję fizyczną i zdrowotną na opolskich obiektach sportowych. - Przecież od kiedy otworzono siłownie, baseny i inne kluby fitness wszystko działa na zasadach zwiększonego reżimu sanitarnego. To jest jakiś absurd. Przecież ludzie obłożnie chorzy nie pójdą na basen czy siłownię, co innego pójść w takim stanie do sklepu, bo to przecież już żaden problem - mówi zrozpaczony Opolanin.

  Miejski Ośrodek Sportu w Opolu nie zmienił jednak jeszcze decyzji tłumacząc ją "nowym wyzwaniem i potrzebą analizy". - Informacja została opublikowana po konferencji, na której ogłoszono zawieszenie działalności basenów od 17 października, sytuacja jest bardzo dynamiczna, działalność basenów i siłowni zostanie oczywiście dostosowana do szczegółowych wytycznych, które zostały doprecyzowane po zamieszczeniu informacji, w związku z czym:

  Z Krytej Pływalni "Wodna Nuta", Krytej Pływalni "Akwarium" oraz z Fitness Klubu Olimp będą mogły korzystać:
  - osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  - studenci i uczniowie - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

  Dla całej infrastruktury sportowej dostosowywanie się do tak dynamicznych zmian stanowi nowe wyzwanie, które wymaga czasu i szczegółowej interpretacji, dlatego prosimy o wyrozumiałość - informuje Aleksandra Raś, rzecznik prasowy MOSiR.

  - Zgodnie z przepisem, siłownie mogą być otwarte, jeżeli są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć, czy wydarzeń sportowych. Jeżeli zatem potencjalnie może się trafić klient przygotowujący się do zawodów czy zajęć sportowych, to siłownia może być dla niego otwarta - tłumaczy Magdalena Wilk, adwokat.

  Nie ma takiego problemu m.in. w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie obiekty są otwarte zgodnie z nowymi zasadami. - Zgodnie z wytycznymi rządowymi obowiązującymi od dnia 17.10.2020 r. z basenów i siłowni zarządzanych przez MOSiR Kędzierzyn-Koźle, mogą korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych oraz studenci i uczniowie w ramach zajęć na uczelni lub w szkole - informuje MOSIR w Kędzierzynie-Koźlu.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-19 15:45:46 [37.248.213.*] id:1602984  
  Król Forum: Napisał postów [1322], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  I nie bendom wsiury szczać do wody.

  Nick:
  Treść: