• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1867
  • Dodano: 2020-10-17 / 08:34
  • Komentarzy: 1

  5 nielegalnych automatów do gier hazardowych ujawniono w powiecie prudnickim

  5 nielegalnych automatów do gier hazardowych ujawniono w powiecie prudnickim

  (Fot. KAS )

  Opolska Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła działania kontrolne w nielegalnym salonie gier w powiecie prudnickim


  W trakcie kontroli nielegalnego salonu do gier funkcjonariusze opolskiej KAS ujawnili pięć automatów do gier hazardowych. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.
  Posiadacz lokalu podlega karze pieniężnej w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu - w tym przypadku 500 tys. zł.

  W ostatnich dniach września funkcjonariusze opolskiej KAS przeprowadzili działania kontrolne nielegalnych salonów gier na terenie powiatu prudnickiego. W trakcie działań w lokalu w Prudniku funkcjonariusze natrafili na pięć działających automatów i przesłuchali sześć osób przebywających w tym lokalu. Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w tych sprawach postępowanie karne skarbowe i postepowanie administracyjne.

  Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega. Za nielegalne urządzanie i prowadzenie hazardu grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-17 14:37:23 [185.117.85.*] id:1602915  
  jarekzopola: Napisał postów [892], status [stały bywalec] Reputacja
  pewwnikiem jakis pijany jelop co nie wygral to zawiadomil ze automaty do gier nie maja zalozonych maseczek :DDD

  Nick:
  Treść: