• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2656
  • Dodano: 2020-10-13 / 15:11
  • Komentarzy: 0

Deszcz nie odpuszcza. Prognozuje się wezbranie wody na Odrze

 
 
Deszcz nie odpuszcza. Prognozuje się wezbranie wody na Odrze

(Fot. Archiwum)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które mają nie odpuszczać w ciągu najbliższej doby. Prognozuje się także wezbrania wód w rzekach.


IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia dla wszystkich powiatów Opolszczyzny. - Opady mają występować od godz. 10:00 dnia 13.10.2020 do godz. 10:00 dnia 14.10.2020. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 55 mm, lokalnie 70 mm - czytamy w ostrzeżeniu.

- W związku z intensywnymi opadami deszczu, tak u nas jak i w Czechach, w najbliższych dniach prognozowane jest wezbranie na Odrze. Z danych, do których dostęp ma Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu wynika, że na Odrze może zostać przekroczony stan ostrzegawczy, który na wodowskazie w Opolu Groszowicach wynosi 500 cm. W związku z tym służby miejskie są w stałym kontakcie z jednostkami OSP, które przygotowują się do prewencyjnych pompowań. Zakładamy, że konieczne może być prewencyjne pompowanie przy rowie RB w Czarnowąsach i przy przepuście Moderz-Olszynka. Pompy wysokiej wydajności zostaną uruchomione w tych miejscach w ciągu następnej dobry. Jeszcze dziś zamknięte zostanie ul. Bolkowska pod mostem kolejowym w związku niebezpieczeństwem podtopienia - poinformowała Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

Sytuacja hydrologiczna jest dynamiczna a wszelkie działania zależeć będą od faktycznego poziomu Odry, wysokości zrzutu ze zbiornika w Turawie i cofki Odry do Małej Panwi. MCZK w Opolu jest w stałym kontakcie z Wodami Polskimi, monitoruje również stały wzrost poziomu wody.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".