• Wyświetleń: 2679
    • Dodano: 2020-10-12 / 09:40

Opolanie na fali rozbili Koronę!

Podopieczni Dietmara Brehmera coraz bardziej liczą się w walce o awans

Mecz w Kielcach nie miał wyraźnego faworyta. Miejscowa Korona grała w kratkę - potrafiła wygrać na wyjeździe z GKS-em Tychy, by tydzień wcześniej przegrać u siebie 0:3. Dawało jej to miejsce w środku tabeli, lecz jako spadkowicz z ekstraklasy nadal była groźna.

Lecz to goście przeważali na początku. Już kilka minut po rozpoczęciu mogli bramkę na otwarcie wyniku, lecz główkę Krzysztofa Janusa świetnie obronił Marek Kozioł. Golkiper Kielczan po raz kolejny uratował skórę swojej drużynie po uderzeniu Piotra Żemły. Z czasem gospodarze dochodzili do głosu, lecz bez skutku i obie ekipy kończyły pierwszą połowę bez bramek.

Rozpoczęcie drugiej części gry to były dwa szybkie ciosy w wykonaniu Odry. Najpierw szybką akcję wykończył Konrad Nowak, a kilka chwil później piłkę do własnej bramki skierował Przemysław Szarek. To otworzyło poniekąd spotkanie, gdyż zdecydowanie odważniej zachowywała się ofensywa Korony, jednak bez rezultatu i Opolanie zgarnęli trzy punkty po wyniku 0:2.

Vice-lider Fortuny 1 Ligi najbliższy mecz zagra na własnym boisku, z Radomiakiem Radom