• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 821
  • Dodano: 2020-10-09 / 15:00
  • Komentarzy: 0

  Teatralne Poranki Filozoficzne w Kochanowskim

  Teatralne Poranki Filozoficzne w Kochanowskim
  W sobotę 10 października godzinie 11:00 Teatr im. Jana Kochanowskiego rozpoczyna cykl spotkań skierowanych do najmłodszych, rozbudzających wrażliwość i ciekawość otaczającego świata. Spotkania mają zachęcić dzieci do samodzielnego myślenia, dyskusji i poznawania nowych pojęć.

  Dzieci mają nieskrępowaną łatwość w zadawaniu pytań. Teatralne Poranki Filozoficzne w Kochanowskim to cykl spotkań flozoficznych dla dzieci w wieku 6-10 lat, które zachęcają dzieci do samodzielnego myślenia. Połączony z formami teatralnymi jest możliwością budowania poczucia własnej wartości młodego człowieka, rozbudzania ciekawości, otwartości poznawczej, odwagi i wrażliwości na otaczający świat. Zajęcia będą odbywały się w Modelatorni, poprowadzą je Agnieszka Zientarska i Leszek Malec.

  Uczestnicy warsztatów będą uczyli się rozumienia pojęć, dociekania ich znaczeń i związków z praktyką indywidualnego i społecznego działania stawiania pytań, tez, wyrażania własnych myśli, argumentowania, dyskusji-zdobywają narzędzia do poznawania i rozumienia świata, a także komunikacji w społeczności. Zajęcia składają się z prezentacji fragmentów tekstów literackich, dyskusji i zadań opartych na metodach teatralnych, pedagogice teatru, a także metodzie dociekań flozofcznych.

  W ramach cyklu będą omawiane następujące tematy:

  - Czym jest flozofia
  - Po co flozofujemy
  - Czym jest piękno
  - Co to znaczy być dobrym
  - Jak być szczęśliwym człowiekiem
  - Jak odnaleźć się w świecie emocji
  - Jak dbać o planetę
  - Gdzie są granice wolnościa- Swój-inny. O wielokulturowości.
  - Dlaczego podróżujemy
  - Blisko czy daleko

  Spotkania są bezpłatne, miejsce spotkania: Modelatornia. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 77 454 59 41.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".