• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3363
  • Dodano: 2020-10-08 / 17:17
  • Komentarzy: 3

  40-latek skazany za wykorzystanie seksualne niepełnoletnich dziewczynek - zatrzymany

  40-latek skazany za wykorzystanie seksualne niepełnoletnich dziewczynek - zatrzymany

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu namierzyli 40-latka skazanego za wykorzystanie seksualne niepełnoletnich dziewczynek będących pod jego opieką. Działania skoordynował oficer łącznikowy polskiej policji, a bezpośrednio w zatrzymanie zbiega zaangażował się nasz rodak - Polak służący w angielskiej policji. Teraz zatrzymany mężczyzna czeka w areszcie na ekstradycję. Po powrocie do Polski trafi prosto do zakładu karnego.

  Poszukiwany mężczyzna został skazany w 2017 roku za doprowadzenie dwóch niepełnoletnich dziewczynek do innej czynności seksualnej. Wówczas odpowiadał z wolnej stopy. Nie podporządkował się jednak wyrokowi sądu i zaczął ukrywać się przed organami ścigania. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przejęli tą sprawę do bezpośredniego prowadzenia w połowie 2018 roku.

  Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany mieszkaniec Opola najprawdopodobniej uciekł z Polski. Poza granicami kraju miał przebywać od dłuższego już czasu. Trop za uciekinierem prowadził na Wyspy Brytyjskie. Z ustaleń policjantów wynikało, że 40-latek zaszył się w niewielkiej miejscowości w północno-zachodniej Anglii.

  Na podstawie zebranych przez naszych poszukiwaczy dowodów, Sąd Rejonowy w Opolu wystawił za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania. Aby jak najszybciej zatrzymać poszukiwanego, policjanci nawiązali współpracę z angielskimi funkcjonariuszami.

  W pomoc opolskim poszukiwaczom zaangażował się oficer łącznikowy polskiej policji w Anglii, który skoordynował współpracę obu służb, oraz Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Komendy Głównej Policji. To on skoordynował współpracę obu służb. Odnalezieniem konkretnego miejsca ukrywania się mężczyzny zajął się nasz rodak - angielski funkcjonariusz polskiego pochodzenia. Potwierdził on wszystkie ustalenia opolskich policjantów. 40-latek zatrzymany został w wytypowanym mieszkaniu w połowie września tego roku. Widokiem angielskich mundurowych był zupełnie zaskoczony.

  Teraz mieszkaniec Opola czeka w areszcie na ekstradycję. Po dopełnieniu procedury, zostanie przetransportowany do Polski, a następnie osadzony w zakładzie karnym.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-09 12:32:41 [31.60.54.*] id:1602543  
  liberty: Napisał postów [2903], status [Szycha] Reputacja
  Szkoda ze w Anglii tak szybko nie dzialaja jak jakis achmed badz inny muchomor dobiera sie do dzieci...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-10-12 09:56:48 [217.173.195.*] id:1602622  
  wojtasoks: Napisał postów [5701], status [VIP] Reputacja
  A Ty skąd to wiesz? Do Ciebie dobierał się jak Achmed?
  2020-10-09 13:17:37 [185.127.20.*] id:1602544  
  Pedro: Napisał postów [7898], status [VIP] Reputacja
  Zostawić go tam we więźniu albo do łagru go wysłać na Syberię... bo w Polsce marionetka go ułaskawi!

  Nick:
  Treść: