• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3755
  • Dodano: 2020-10-08 / 08:47
  • Komentarzy: 7

  Opole najlepsze w Polsce! Prezydent Arkadiusz Wiśniewski odebrał nagrodę dla miasta

  Opole najlepsze w Polsce! Prezydent Arkadiusz Wiśniewski odebrał nagrodę dla miasta
   <i>(Fot. Urząd Miasta Opola )</i>

  (Fot. Urząd Miasta Opola )

  Miast Opole zwycięża w prestiżowym rankingu samorządów czasopisma "Wspólnota" w kategorii INWESTYCJE.


  Miasto Opole zajęło 1. miejsce w ogólnopolskim rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019, przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". W ciągu 5 ostatnich lat z 15 miejsca awansowaliśmy na pozycję lidera! Nagrodę odebrał dzisiaj w Katowicach prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

  - To fantastyczne i niezwykle ważne wyróżnienie. Takiego Opole jeszcze nie miało. Nagroda cieszy zwłaszcza, że wiele z tych inwestycji to inwestycje prospołeczne. Oddaliśmy nowe Centrum Dialogu Obywatelskiego, wybudowaliśmy Centrum Aktywizacji Społecznej, zrewolucjonizowaliśmy komunikację publiczną. Ciągle powstają też kilometry ścieżek rowerowych, inwestujemy w zieleń, budujemy centra przesiadkowe, rewitalizujemy miejskie przestrzenie. To wszystko się udaje również dzięki skutecznemu pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania. Jestem dumny i szczęśliwy - komentuje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola

  - Rankingi potwierdzają, że Opole jest mocno rozpędzone. Zwycięstwo w ogólnopolskim rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2017-2019, przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota", to wyjątkowy sukces Opola - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski. - Choć oczywiście rankingi nie są najważniejsze, to jednak potwierdzają, że Opole jest mocno rozpędzone, co doceniają nie tylko nasi mieszkańcy, ale i obiektywne środowiska w całej Polsce - dodaje.

  Na pozycję lidera w rankingu Wspólnoty wpływ ma bardzo dużo inwestycji realizowanych w ostatnich latach.

  Ważną częścią zmian w stolicy Opolszczyzny jest budowane właśnie trzypoziomowe skrzyżowanie, które po zakończeniu udrożni komunikacyjnie większą część Opola. Miasto odzyskało też zaniedbany plac przy dworcu PKS. Znikają stamtąd stare budy pamiętające czasy PRL-u. Powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe i kolejne kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Nie do poznania zmieni się także plac przy obecnym dworcu głównym PKP. Nowe centra przesiadkowe powstają m.in. z myślą o czystym powietrzu. Pozwolą z łatwością przesiadać się z samochodów do ekologicznej komunikacji miejskiej, w którą Opole zainwestowało miliony złotych, pozyskując na ten cel także środki zewnętrzne. Priorytetem jest również komunikacja rowerowa. Na dwóch kółkach można już dojechać praktycznie w dowolne miejsce stolicy województwa, a także daleko poza granice miasta.

  W sercu stolicy regionu w miejscu po zaniedbanym parkingu stoi pl. Kopernika, rozbudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z podziemnym parkingiem na kilkaset samochodów. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Choć nie jedyne, bo Wyspa Bolko i nowiutki Park 800-lecia z tysiącami nowych drzew i krzewów, również przyciągają tłumy.

  Wyremontowana została hala widowiskowo-sportowa Stegu Arena. Teraz regularnie goszczą w niej największe sportowe imprezy, a w sezonie swoje mecze rozgrywają szczypiorniści Gwardii Opole. W bezpośrednim sąsiedztwie hali wznosi się już Sportowe Centrum Opola. Nowoczesna, pełnowymiarowa i multifunkcyjna hala treningowa pomieści boisko do sportów halowych i niewielką trybunę oraz ściankę wspinaczkową. Innowacją będzie umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżnia lekkoatletyczna, wzorowana na tych spotykanych w Stanach Zjednoczonych. A wszystko spajać będzie dookoła gęsta sieć ścieżek rowerowych.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-10 19:33:27 [89.64.32.*] id:1602579  
  Uoldd: Napisał postów [913], status [stały bywalec] Reputacja
  To logiczne . Wszyscy inni już mają gotowe inwestycje. My gonimy gdyż poprzedni prezydent był hamulcem. Stąd u nas najwięcej inwestycji. I gratuluję.

  Nick:
  Treść:
  2020-10-08 19:11:02 [89.67.140.*] id:1602526  
  Szubrawca: Napisał postów [181], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Co to jest miast Opole? miast kogo?

  Nick:
  Treść:
  2020-10-08 13:06:19 [194.29.183.*] id:1602510  
  ASek: Napisał postów [1161], status [stały bywalec] Reputacja
  Wszystko ładnie pięknie.. tylko dodam swoje cenne 5gr, zeby inwesrujacy dobrze sie czuł w Opolu musi tu jakos dojechac.. a to graniczy z cudem... dlatego prosze pomyslec o inwestycjach drogowych... nie takich jak obwodnica niemodlina tylko czteropasmowa bezkolizyjna obwodnica Opola, w koncu mamy kretynów co i taką obwodnice potrafili by zablokowac. Gratulacje świńskie ryje.. przez wasze blokowanie karetka wioząca dziecko miała problem przejchac.

  Nick:
  Treść:
  2020-10-08 11:36:36 [31.0.70.*] id:1602506  
  Polpha: Napisał postów [8097], status [VIP] Reputacja
  No pięknie

  Nick:
  Treść:
  2020-10-08 10:25:03 [5.173.113.*] id:1602504  
  IdimmuOP: Napisał postów [26], status [rozkręca się] Reputacja
  Ja wiem, że zawsze jest okazja dla niektórych do wbicia szpilek i hejtu, ale jako Opolanin, który od lat zmuszony jest - jak wszyscy,oddawać ich część jako podatek ... widzę przynajmniej jakiekolwiek namacalne efekty zarządzania publiczną kasą. Ja wiem, dużo dostajemy od UE, ale nie wszystko. Jak już jestem ciosany z moich pieniędzy, to dobrze przynajmniej mieć poczucie, że jakaś ich część rzeczywiście idzie na prostu, ładny chodnik w moim mieście, którego zawsze brakowało, na to, żeby na co dzień krew nie zalewała próbując dostać się na czas do miejsca pracy. Żeby chociaż było estetycznie i to cieszyło oko, skoro żyjemy na co dzień w tej przestrzeni - to ważne. Serio, a kto mieszkał np. na Górnym Śląsku tym bardziej docenia pod tym kątem Opole obecnie. Moja osobista opinia jest taka: Od momentu przejęcia władzy przez Prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego ruszyło się bardzo dużo inwestycji, na które tak naprawdę wszyscy czekaliśmy wiele lat i które powinny dawno zostać podjęte. Poprzednik o to widocznie nie zadbał (?) No bo co, pieniądze znalazły się nagle, jakimś cudem od razu po zmianie prezydentury miasta? - Nie sądzę. Ja się cieszę, że moje Miasto przechodzi rewitalizację, spóźnioną, ale widzę na co idzie moja kasa, a przynajmniej w jakimś stopniu.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-10-08 10:33:16 [5.173.113.*] id:1602505  
  IdimmuOP: Napisał postów [26], status [rozkręca się] Reputacja
  Cholera, tu się nie da wpisów edytować? Zjadło mi pół zdania na początku posta i o! >:-O
  2020-10-08 09:39:22 [23.235.227.*] id:1602500  
  Drifter001: Napisał postów [438], status [maniak] Reputacja
  !!!!! Gratuluję Panie Prezydencie !!!!! To WIELKI Sukces! :-) I zasłużony! Opole pięknie się zmienia i to widać na każdym kroku! By nie osiąść na laurach należy jeszcze z Opola uregulować kwestię Rekreacyjnej Marihuany w Polsce i będziemy NAJLEPSI w Europie.Wtedy zostaniemy zauważeni przez Amerykanów, dzięki czemu nie zniszczą nas Rosjanie i Chińczycy, dzięki czemu otworzy się dla nas szansa by stać się NAJLEPSZYMI na Świecie :-) Dziękuję Panie Prezydencie za Pozytywny Klimat w Opolu ! :-)

  Nick:
  Treść: