• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3989
  • Dodano: 2020-10-06 / 10:53
  • Komentarzy: 1

  Koronawirus w III LO w Opolu. Chory uczeń i nauczyciel

  Koronawirus w III LO w Opolu. Chory uczeń i nauczyciel

  (Fot. Dżacheć)

  Urząd Miasta Opola poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa w opolskich placówkach dydaktycznych. Tym razem patogenem z Chin zakaził się uczeń 2 klasy III LO w Opolu oraz jeden z nauczycieli tej szkoły.


  - Informujemy o kolejnych przypadkach koronawirusa w opolskiej placówce oświaty. Tym razem chodzi o Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu. Sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem u ucznia klasy 2AS. Na kwarantannę opolski sanepid wysłał 31 uczniów tejże klasy. Dodatkowo trafiło na nią ośmiu uczniów klasy 2CS, którzy brali udział w zajęciach międzyklasowych. Gdy sanepid podejmie ostateczną decyzję, szkoła przygotuje dla nich zdalne nauczanie. COVID-19 wykryto także u jednego z nauczycieli, który również trafił na kwarantannę - poinformowała Daria Strąk z biura prasowego Urzędu Miasta Opola.

  Na kwarantannę nie zdecydowano się wysyłać innych pedagogów i uczniów. Lekcje w III LO są prowadzone w maseczkach bądź przyłbicach, a pierwsze rzędy ławek są puste. Nauczyciele nie chodzą także po klasie.

  Od początku roku koronawirusa wykryto u 18 uczniów oraz 6 nauczycieli opolskich placówek. Na kwarantannę trafiło łącznie 462 uczniów, a ponad 200 zostało objętych dozorem epidemicznym. Przypomnijmy, że zakażenie koronawirusem wykryto już u uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20, 2, 31, 11, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 2, w żłobku nr 2, u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego, Zespole Szkół Elektrycznych oraz przedszkolu nr 29.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-10-06 14:14:01 [178.252.17.*] id:1602409  
  PauloOp23: Napisał postów [3650], status [VIP] Reputacja
  większych bredni nie czytałem "Lekcje w III LO są prowadzone w maseczkach bądź przyłbicach, a pierwsze rzędy ławek są puste."

  Nick:
  Treść: