• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5221
  • Dodano: 2020-10-02 / 05:10
  • Komentarzy: 0

  Potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa w opolskich szkołach

  Potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa w opolskich szkołach

  (Fot. Archiwum)

  Urząd Miasta Opola poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa w opolskich placówkach edukacyjnych. Sytuacja jest na bieżąco kontrolowana przez opolski Sanepid.


  Tym razem pozytywne wyniki testów otrzymano u ucznia w czwartej klasie Technikum Elektrycznego.

  - W "Elektryczniaku" po stwierdzeniu zakażenia COVID-19 u jednego z uczniów klasy czwartej na nadzór epidemiczny sanepid zdecydował wysłać 23 osoby. Nadzór obowiązuje od dziś, czyli 1 października do piątku 9 października. Chory po raz ostatni był w szkole 29 września. Sanepid nie zdecydował o kwarantannie czy nadzorze w stosunku do żadnego z nauczycieli. Dla klasy pod nadzorem, przygotowano lekcje zdalne - poinformowała Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  - W drugiej klasie PSP25. Uczeń od 22 września przebywa w domu, dlatego sanepid nie zdecydował się nakładać kwarantanny na pozostałych uczniów tej klasy, ani na żadnego z nauczycieli - słyszymy.

  Przypomnijmy, że zakażenie koronawirusem w Technikum Elektrycznym potwierdzono już wcześniej. Ponadto obecność COVID-19 wykryto już u uczniów PSP2, PSP20, PSP31, w żłobku nr 2, u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, Liceum Ogólnokształcącym nr 2, Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego oraz w Zespole Szkół Elektrycznych.

  W czwartek 1 października potwierdzono w województwie opolskim 21 nowych zachorowań na COVID-19. Ogółem odnotowano 2382 przypadki zakażeń w naszym województwie, 80 osób zmarło.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".