• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1579
  • Dodano: 2020-10-01 / 14:50
  • Komentarzy: 0

  Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała nielegalną wytwórnię tytoniu

  Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała nielegalną wytwórnię tytoniu

  (Fot. KAS Opole )

  Funkcjonariusze z opolskiej i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli 200 kg krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa w przypadku wprowadzenia nielegalnego tytoniu do obrotu mogły wynieść nawet 350 tys. zł.


  W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z opolskiej i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeszukali posesję mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, na terenie której znaleźli 200 kilogramów krajanki tytoniowej, zapakowanej w dwadzieścia dziesięciokilogramowych jutowych worków.

  W przeszukiwanym budynku funkcjonariusze znaleźli dwie krajalnice do tytoniu z resztkami krajanki tytoniowej. Wartość wykrytego przez KAS towaru wynosi 141 tys. zł. Gdyby nielegalny tytoń udało się wprowadzić do obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby łącznie ponad 350 tys. zł.

  Wytwórcom nielegalnego tytoniu grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie te kary łącznie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".