• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3505
  • Dodano: 2020-09-28 / 16:36
  • Komentarzy: 3

  Oszustwo na "biednego milionera" - mieszkańców Namysłowa stracił kilkaset złotych i kartę

  Oszustwo na "biednego milionera" - mieszkańców Namysłowa stracił kilkaset złotych i kartę

  (Fot. Archiwum)

  Oszuści próbujący wyłudzić pieniądze wciąż zmieniają swoje metody. Dlatego tak ważne jest, aby być czujnym i rozważnym w codziennym życiu. Po metodach na "wnuczka" i na "policjanta" powraca metoda na "biednego milionera". Podpowiadamy, jak rozpoznać podejrzaną sytuację i nie dać się oszukać.

  Przestępcy metodę na "milionera" wykorzystują szczególnie w regionie placówek bankowych, punktów poboru opłat lub lombardów. Do przypadkowego przechodnia podchodzi osoba podająca się za milionera i łamaną angielszczyzną opowiada wymyśloną historyjkę.

  Najczęściej dotyczy ona nagłej blokady karty kredytowej lub zablokowanego konta bankowego. Ponieważ siedziba jego banku jest za granicą, nie może na miejscu wyjaśnić sprawy zablokowanych milionów. Oszust chcąc uwiarygodnić swoją historię o majętnym pochodzeniu, wyciąga z kieszeni "złotą" biżuterię, oferując ją za kilka banknotów. Prosi o kilkadziesiąt lub kilkaset złotych na paliwo w zamian za pokazane pierścionki, łańcuszki i zegarki.

  Często nalega, aby razem podejść do bankomatu gdzie ma możliwość zapamiętania kodu PIN. Podczas sztucznie wytworzonego tłoku ginie nasza karta bankomatowa a tajemniczy-nieznajomy odjeżdża. Samochodu z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi nikt nie zapamiętuje. Złotnik po obejrzeniu biżuterii stwierdza, że nie ma ona żadnej wartości.

  Choć historia wydaje się niewiarygodna, przytrafiła się ostatnio jednemu z mieszkańców Namysłowa. Stracił kilkaset złotych i kartę bankomatową.

  Pamiętajmy, że przestępcy dokładają wszelkich starań i stosują przeróżne triki, aby wyłudzić pieniądze. Wszystkie metody oszukania niewinnych osób, łączy presja czasu ze strony przestępców. Dlatego, najlepszym sposobem przeciwdziałania jest duża ostrożność przy podejmowaniu decyzji.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-29 06:24:22 [31.60.41.*] id:1602233  
  Polpha: Napisał postów [8387], status [VIP] Reputacja
  Jakim trzeba być dzbanem, żeby na takie coś się nabierać

  Nick:
  Treść:
  2020-09-28 19:22:03 [185.127.20.*] id:1602229  
  Pedro: Napisał postów [8204], status [VIP] Reputacja
  Milioner bez grosza... dobre to. Jeżeli tępaki na takie bajki dadzą się nabierać to kroić ich do potęgi :P

  Nick:
  Treść:
  2020-09-28 18:36:20 [194.29.183.*] id:1602224  
  KK 35947: Napisał postów [2232], status [Szycha] Reputacja
  "Oszustwo na "biednego milionera" - mieszkańców Namysłowa stracił kilkaset złotych i kartę" Kto to taki ten "mieszkańców"

  Nick:
  Treść: