• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6672
  • Dodano: 2020-09-25 / 09:30
  • Komentarzy: 1

  Kolejne opolskie szkoły pod okiem Sanepidu. Na kwarantannie ponad 200 uczniów

  Kolejne opolskie szkoły pod okiem Sanepidu. Na kwarantannie ponad 200 uczniów

  (Fot. Archiwum)

  W czwartek rano informowano o przejściu Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II w Opolu na zdalny tryb nauki. Niedługo później koronawirusa potwierdzono w dwóch kolejnych placówkach.


  Decyzją sanepidu w LO nr 2 w Opolu kwarantannie poddano 169 uczniów - trzy klasy, w których potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem i dodatkowo osoby z innych klas, które brały udział w zajęciach międzyklasowych. Kwarantannie poddano również 5 nauczycieli z tego liceum. Kwarantanna ma potrwać do 2 października włącznie.

  Jeszcze w piątek 25 września Liceum nr 2 będzie pracowało w trybie zdalnym. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że pozostali uczniowie i nauczyciele w poniedziałek (28 września) wrócą do zająć stacjonarnych.

  Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II w Opolu to nie jedyna placówka, która musiała wdrożyć procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  Urząd Miasta Opola poinformował w czwartek późnym popołudniem o potwierdzonym jednym przypadku koronawirusa w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego wśród pracowników szkoły. Tam nadzorem epidemicznym objętych zostało 65 uczniów. Dodatkowo przekazano informację o potwierdzonym jednym przypadku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 w Opolu. Nie ma decyzji sanepidu o włączeniu kwarantanny, ani nadzoru epidemicznego dla żadnej grupy uczniów.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-30 10:57:21 [31.0.67.*] id:1602261  
  Polpha: Napisał postów [8289], status [VIP] Reputacja
  Przecie kowida nie ma

  Nick:
  Treść: