• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6543
  • Dodano: 2020-09-25 / 09:30
  • Komentarzy: 1

Kolejne opolskie szkoły pod okiem Sanepidu. Na kwarantannie ponad 200 uczniów

 
 
Kolejne opolskie szkoły pod okiem Sanepidu. Na kwarantannie ponad 200 uczniów

(Fot. Archiwum)

W czwartek rano informowano o przejściu Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II w Opolu na zdalny tryb nauki. Niedługo później koronawirusa potwierdzono w dwóch kolejnych placówkach.


Decyzją sanepidu w LO nr 2 w Opolu kwarantannie poddano 169 uczniów - trzy klasy, w których potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem i dodatkowo osoby z innych klas, które brały udział w zajęciach międzyklasowych. Kwarantannie poddano również 5 nauczycieli z tego liceum. Kwarantanna ma potrwać do 2 października włącznie.

Jeszcze w piątek 25 września Liceum nr 2 będzie pracowało w trybie zdalnym. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że pozostali uczniowie i nauczyciele w poniedziałek (28 września) wrócą do zająć stacjonarnych.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II w Opolu to nie jedyna placówka, która musiała wdrożyć procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Urząd Miasta Opola poinformował w czwartek późnym popołudniem o potwierdzonym jednym przypadku koronawirusa w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego wśród pracowników szkoły. Tam nadzorem epidemicznym objętych zostało 65 uczniów. Dodatkowo przekazano informację o potwierdzonym jednym przypadku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 w Opolu. Nie ma decyzji sanepidu o włączeniu kwarantanny, ani nadzoru epidemicznego dla żadnej grupy uczniów.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-09-30 10:57:21 [31.0.67.*] id:1602261  
Polpha: Napisał postów [8055], status [VIP] Reputacja
Przecie kowida nie ma

Nick:
Treść: