• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2401
  • Dodano: 2020-09-24 / 19:53
  • Komentarzy: 0

  Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie u 53-latka który spowodował szkodę parkingową

  Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie u 53-latka który spowodował szkodę parkingową

  (Fot. Archiwum)

  53-latek mając w organizmie ponad 2,5 promila spowodował szkodę parkingową i próbował odjechać. Na tą sytuację zareagował policjant na wolnym. Funkcjonariusz uniemożliwił 53-latkowi dalszą jazdę. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

  Do tego zdarzenia doszło wczoraj, 23 września, po godzinie 18:00. Policjant służby kryminalnej w czasie wolnym od służby w rejonie ogródków działkowych zauważył na parkingu forda. Kierowca tego samochodu cofając uszkodził inne zaparkowane auto, a następnie próbował odjechać. Widząc tę sytuację policjant podbiegł do pojazdu i wyciągając kluczyki ze stacyjki uniemożliwił 53-latkowi dalszą jazdę. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu.

  Funkcjonariusze z ruchu drogowego, którzy zostali wezwani na miejsce skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

  Teraz mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg. Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".