• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1347
  • Dodano: 2020-09-22 / 16:47
  • Komentarzy: 0

  Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team prezentują wyborną dyspozycję

  Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team prezentują wyborną dyspozycję
   <i>Zdjęcia: Sandra Piszczek i Piotr Kumiec (archiwum)</i>

  Zdjęcia: Sandra Piszczek i Piotr Kumiec (archiwum)

  Patryk Kuleszo zwyciężył w 3. i 4. rundzie motocyklowych Mistrzostw Polski w Cross Country. Zawody odbyły się w miniony weekend w miejscowości Ostrowąs koło Połczyna Zdrój.


  Motocykliści przez 1,5 godziny kilkakrotnie pokonywali 8-kilometrową trasę. Kuleszo w pierwszym dniu był najszybszy w klasie Junior i wykazał się drugim czasem w całych zawodach, a przy okazji osiągnął najlepszy czas jednego okrążenia ze wszystkich motocyklistów biorących udział w mistrzowskiej imprezie.

  W niedzielę nasz reprezentant potwierdził, że jest w wysokiej formie. Ponownie był najlepszy w swojej klasie i wykręcił drugi czas w generalce, a także zanotował w wyścigu drugi czas jednego okrążenia. Drugie miejsce zajął Konrad Dąbrowski (DUUST RACING Warszawa), a trzecie Damian Azmin (Automobilklub Głogów).

  Na półmetku rozgrywek motocyklista opolskiego klubu w klasyfikacji sezonu powiększył swoją przewagę nad rywalami, co tym samym przybliża go do mistrzowskiego tytułu. Kolejne zawody odbędą się 10 i 11 października w Ostródzie.

  W tym samym czasie w Ziębicach odbyła się trzecia odsłona motocyklowego cyklu IPONE Cross Country Series 2020. Do sportowych zmagań przystąpiło 187 riderów, w tym RAFAŁ SZYMAŃSKI, który jeszcze niedawno ścigał się z amatorami, a teraz udanie rywalizuje z najlepszymi w najsilniejszej klasie Champion. Zawodnicy przez 90 minut podróżowali 9-kilometrową trasą, która przebiegała przez tor motocrossowy, odcinek enduro wytyczony na łące z mnóstwem zakrętów, podjazdów, przeprawą w lesie, jazdą po piachu oraz sekcją przeszkód SuperEnduro.

  Szymański przez cały wyścig utrzymywał dobre tempo jazdy i na metę przyjechał drugi. Zwyciężył Wojciech Latała (SM PANDA Strzelce Opolskie), a trzecie miejsce wywalczył Justyn Janas (ZKS ORION Ziębice). Teraz rywalizacja przeniesie się do Nowego Kościoła, gdzie 11 października zostanie rozegrana IV runda tego popularnego cyklu.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".