• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1865
  • Dodano: 2020-09-22 / 12:22
  • Komentarzy: 0

  Napad z nożem w ręku w powiecie nyskim. Oskarżony przed sądem

  (Fot. Dżacheć)

  Do kradzieży z użyciem niebezpiecznego narzędzia doszło w sierpniu 2019 roku w powiecie nyskim. Oskarżany za czyn Adrian C. mówił przed sądem, że został wrobiony.


  - Oskarżam Adriana C. o to, że w nocy z 23 na 24 sierpnia 2019 na drodze w pobliżu cmentarza w miejscowości Polski Świętów po wyjściu z samochodu osobowego, posługując się trzymanym w ręku nożem, grożąc pozbawieniem życia dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 280 złotych na szkodę Jacka U. Następnie uderzając pięścią w twarz Krystiana K. ukradł pokrzywdzonemu torebkę z ładowarką do telefonu, portfela w którym znajdowały się pieniądze, dowód tożsamości i karta bankomatowa - odczytywał akt oskarżenia prokurator.

  Czynu tego oskarżony miał dokonać w warunkach recydywy. Adriana C. oskarża się również o to, że tej samej nocy kierując samochodem osobowym Opel Astra nie zastosował się do zastosowanego wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów.

  Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i przed sądem twierdził, że opisywana sytuacja nie miała miejsca.

  - Ja miałem zakaz prowadzenia samochodów orzeczony przez sąd w Nysie. Nie miałem samochodu marki Opel i nie poruszałem się samochodem. Nie znam pokrzywdzonych, nie rozpoznaję ich również tutaj na sali. Nie wiem dlaczego oni zdecydowali się zeznawać przeciwko mnie, może sami tego dokonali i byli z kimś innym. Policja siłą chciała mi wmówić to przestępstwo. Kiedyś byłem zatrzymywany przez policję, dokonywałem już podobnych przestępstw i do każdych się przyznałem, ale tego co mi się zarzuca dziś nie popełniłem. Nie mam pojęcia co dokładnie robiłem tego dnia, pewnie byłem w domu - mówił przed sądem oskarżony.

  Przed sądem zostaną przesłuchani jeszcze świadkowie i poszkodowani w tej sprawie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".