• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1809
  • Dodano: 2020-09-30 / 15:00
  • Komentarzy: 1

  Miesiąc niemieckiej kultury już po raz 17

  Miesiąc niemieckiej kultury już po raz 17
  9 października 2020 oficjalnie po raz siedemnasty Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zainauguruje Dni Kultury Niemieckiej. Mieszkańcy województwa opolskiego przez miesiąc będą mogli wziąć udział w około 30 różnych wydarzeniach.

  W tym roku DKN rozpoczną się wystawą w Galerii WuBePe "Typowo śląskie!? Świadomość regionalna i śląskie tożsamości. Zakończy je natomiast konferencja naukowa 16-19.11.2020 pt. "Mniejszość Niemiecka w okresie międzywojennym". Ponad połowę wydarzeń będzie można śledzić w sieci na profilu facebookowym Mniejszość Niemiecka w Opolu / Deutsche Minderheit in Oppeln czy na kanale YouTube SKGD TSKN. W programie tegorocznych Dni Kultury m.in. Spacery po Opolu, koncerty powiatowe, wystawy: "30 lat Towarzystwa Społeczno Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim na fotografiach" czy "Z biegiem rzeki. Dzieje żydów nad Odrą". Organizatorzy zapraszają ponadto na spotkanie autorskie z Piotrem Pytlakowskim autorem książki: "Ich matki nasi ojcowie Niewygodna historia powojennej Polski".

  Program Dni Kultury Niemieckiej skierowany jest do osób w różnym wieku. Organizowane są wystawy, przedstawienia, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie oraz projekty dla młodzieży mające na celu prezentację zarówno szeroko rozumianej kultury niemieckiej, jak i dorobku artystycznego Mniejszości Niemieckiej Śląska Opolskiego. Projekt ten stał się nieodłączną częścią opolskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych. W ciągu 17-letniej historii Dni Kultury Niemieckiej w poszczególnych wydarzeniach wzięło udział ponad 20 000 gości.

  Dni Kultury Niemieckiej potrwają do 31 października. Organizatorem jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Szczegółowy program wydarzeń w ramach DKN dostępny jest na stronie www.skgd.pl
  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-30 22:18:42 [185.117.85.*] id:1602270  
  jarekzopola: Napisał postów [923], status [stały bywalec] Reputacja
  a co z octoberfest w malinie ? bedzie ? czy koronka rzadzi ?

  Nick:
  Treść: