• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 11552
  • Dodano: 2020-09-19 / 07:35
  • Komentarzy: 2

  To grzybobranie mogło skończyć się tragicznie. Z pomocą ruszyli strażacy

  To grzybobranie mogło skończyć się tragicznie. Z pomocą ruszyli strażacy
   <i>(Fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle )</i>

  (Fot. KP PSP Kędzierzyn-Koźle )

  Mężczyzna wybrał się do lasu na grzyby, kiedy nagle bardzo źle się poczuł. Całe szczęście dzięki szybkiej reakcji strażaków poszkodowany trafił do szpitala.


  W piątek 18 września dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie o poszkodowanym, który zbierał grzyby w Lubieszowie i wymaga pomocy lekarskiej.

  Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że osoba poszkodowana znajdowała się około kilometr w głąb lasu. Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały m.in. na transporcie poszkodowanego przy pomocy quada na skraj lasu, gdzie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

  Jesienna aura sprzyja wycieczkom do lasu. Bardzo często jednak w pogoni za darami natury potrafimy zabłądzić. Warto wtedy znać zasady, którymi powinniśmy się kierować aby wrócić do miejsca, z którego zaczęliśmy nasz spacer. To równie ważne, kiedy potrzebujemy pomocy w przypadku jak wyżej.

  Kiedy nadszedł ten moment, że zaczynamy błądzić w lesie i już wiemy, że nie pamiętamy drogi powrotnej przydadzą się leśne oznaczenia jednak tylko pod warunkiem, że posiadamy też ze sobą telefon komórkowy. Z pewnością nie raz zwracaliśmy uwagę na betonowe słupki w środku lasu z numerem. To właśnie one pozwolą na zlokalizowanie miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy.

  Zagubiony w lesie możesz również poszukać miejsca gdzie składowane jest drewno. Z zasady takie miejsce również powinny posiadać oznaczenia z lokalizacją. Warto przy takim składowisku poszukać czerwonej, plastikowej tabliczki.

  Numer alarmowy, pod który powinniśmy kontaktować się w razie potrzeby to niezmiennie 112. Operatorzy przekierują zgłoszenie do odpowiednich służb.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-19 08:54:46 [178.252.17.*] id:1601900  
  PauloOp23: Napisał postów [3633], status [VIP] Reputacja
  Pan ratownik medyczny chyba prosto z lakierni wyszedł w tej masce. Fajny patent tyle że chroni w jedną stronę. podczas wdechu powietrze jest filtrowane ale przy wydechu powietrze przez membrany wydostaje się na zewnątrz bez jakiejkolwiek filtracji.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-09-21 12:28:22 [217.173.195.*] id:1601936  
  wojtasoks: Napisał postów [5701], status [VIP] Reputacja
  Czyli jak siebie nie zarazi, to sam też zarazków nie będzie wydzielał:)