• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 9391
  • Dodano: 2020-09-17 / 14:52
  • Komentarzy: 1

Powiat kluczborski w czerwonej strefie, głubczycki w żółtej...

 
 
Powiat kluczborski w czerwonej strefie, głubczycki w żółtej...

(Fot. MZ)

W najnowszym raporcie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia mamy reprezentację powiatów Opolszczyzny w każdej ze stref.


Listę nowych, 11 powiatów które uzupełniły strefy czerwoną i żółtą przedstawił w czwartek 17 września wiceminister Waldemar Kraska.

Na liście powiatów z dodatkowymi obostrzeniami znalazły się dwa powiaty z województwa opolskiego. To powiat kluczborski, który ze względu na zwiększoną liczbę zachorowań na koronawirusa w ostatnich dniach znalazł się w strefie czerwonej oraz powiat głubczycki, który został zakwalifikowany do strefy żółtej.

- W związku z epidemią koronawirusa. W czerwonej strefie znalazły się trzy powiaty: bytowski, kluczborski i milicki. W żółtej z kolei osiem: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski - podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób - jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

Zmiany będą obowiązywać od soboty 19.09.2020 r.


reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-09-17 23:51:22 [5.173.34.*] id:1601867  
tippmann: Napisał postów [5817], status [VIP] Reputacja
warszafka jest w strefie tęczowej :)))

Nick:
Treść: