• Wyświetleń: 2308
    • Dodano: 2020-09-17 / 09:29

Dawid Kort ponownie bohaterem!

Nowy pomocnik Odry po raz drugi zagwarantował 3 punkty.

Opolanie w dobrych nastrojach pojechali na mecz do Olsztyna. Mimo przegranej z faworytem do awansu - ŁKS-em aż 0:4, w następnej kolejce pokonali Zagłębie Sosnowiec 1:0. Mimo, iż nie byli faworytem w starciu ze Stomilem. I obraz meczu w pierwszych 15 minutach nie zachwycał - Odra głęboko ustawiona, a gospodarze próbowali zagrozić bramce Kacpra Rosy. Opolanie odpowiedzieli raz, strzałem Mateusza Kamińskiego, lecz dobrze wyłapał golkiper. W dalszej części spotkania oglądaliśmy zażartą walkę w środku pola, lecz Odra wyprowadziła kontrę, która przesądziła o wyniku spotkania. Dawid Kort dostał podanie na 25 metrze i już w polu karnym minął obrońcę zwodem i pewnie wpakował piłkę do bramki. Do przerwy 0:1.

Gra obronna Opolan była atutem w tym meczu, tym bardziej, że Olsztynianie nie zamierzali składać broni. Raz po raz zawodnicy Odry interweniowali w swojej "szesnastce", skutecznie wybijając piłki do przodu. Najgroźniej było już w doliczonym czasie gry, gdzie to Rosa kapitalnie wybronił 3 punkty dla Opolan.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Dietmara Brehmera rozegrają w sobotę 19 września. W Nowym Sączu o 18:30 zmierzą się z tamtejszą Sandecją.

2020-09-18 10:36:41 [89.151.45.*] id:1601874
    Tomasso Vega: Napisał postów [29], status [rozkręca się] Reputacja
    Brawo chłopaki. Utrzymajcie dla Opola 1 ligę!

2020-09-17 11:17:55 [31.0.26.*] id:1601852
    Polpha: Napisał postów [9415], status [VIP] Reputacja