• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 461
  • Dodano: 2020-09-16 / 15:24
  • Komentarzy: 0

24. edycja nagród w kulturze w naszym mieście. Można zgłaszać kandydatów

 
 
24. edycja nagród w kulturze w naszym mieście. Można zgłaszać kandydatów

(Fot. Dżacheć)

Można zgłaszać już kandydatury do otrzymania nagrody w Dziedzinie Kultury. W tym roku, podobnie jak w poprzednim zostanie nagrodzonych 7 kategorii.


- To rok wyjątkowo trudny dla kultury, jednak nie oznacza to, że kultury nie ma. Zapraszamy do zgłaszania kandydatur - podkreśla Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

W tym roku, tak samo jak w roku ubiegłym nagrody będzie można zdobyć w siedmiu kategoriach: za aktywność kulturalną promującą miasto w kraju i za granicą, dla animatorów kultury za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury, za całokształt dokonań twórczych i artystycznych, za debiut kulturalny roku, za wydarzenie kulturalne w mieście, za mecenat nad rozwojem kultury i ochroną jej dóbr oraz w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego za wyróżniające dokonania w zakresie opieki i ochrony dóbr kultury na terenie Opola.

- Zapraszamy zarówno instytucje kultury jak i organizacje pozarządowe, radnych miasta Opola do zgłaszania kandydatur. Wnioski o przyznanie nagród można składać do 30 września w Wydziale Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola przy ulicy Żeromskiego 3 - informuje Magdalena Matyjaszek, naczelnik wydziału kultury Urzędu Miasta Opola.

Nagrody, które przyzna prezydent miasta mają na celu popularyzowanie działalności twórczej w dziedzinie kultury związanej ściśle ze stolicą regionu.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".