• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1603
  • Dodano: 2020-09-16 / 08:46
  • Komentarzy: 0

528 jednostek OSP z województwa dostanie pakiety ochronne

 
 
528 jednostek OSP z województwa dostanie pakiety ochronne

(Fot. UMWO)

528 pakietów z zestawami środków ochrony osobistej dla wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie opolskim to jeden z elementów projektu unijnego "Opolskie przeciw COVID-19", realizowanego przez urząd marszałkowski.


Do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej województwa opolskiego trafi m.in. ponad 120 tysięcy sztuk maseczek ochronnych, blisko pół miliona rękawiczek jednorazowych, 15960 sztuk kombinezonów ochronnych, 6384 gogli, 5320 sztuk przyłbic, blisko 8 tysięcy litrów środka do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Kilka dni temu przekazano sprzęt dla jednostek OSP powiatu namysłowskiego. To kolejny powiat, który odwiedził marszałek województwa w ramch projektu unijnego "Opolskie przeciw COVID-19", realizowanego przez urząd marszałkowski.

Marszałek Andrzej Buła wręczał pakiety w jednostce OSP w Fałkowicach, w gminie Pokój. Wójt gminy Barbara Zając cieszy się, że to właśnie w tej jednostce OSP spotkali się komendanci i prezesi wszystkich jednostek z powiatu. - To jednostka, która aktualnie także korzysta ze środków unijnych i możemy się nią pochwalić. To też promocja naszej gminy - dodaje. Prezes OSP z Fałkowic Krzysztof Arendarski mówi, że ten sprzęt bardzo się teraz przyda, bo strażacy niezależnie od pandemii biorą udział w wielu akcjach na co dzień i musza się czuć bezpiecznie.

Każda jednostka OSP w regionie otrzymuje pakiet ochronny o wartości około 4 tysięcy złotych. To środki ochrony osobistej dla strażaków, którzy muszą reagować na każde wezwanie. Jak przypomina marszałek województwa, materiały trafią do 528 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie opolskim.

Wykaz elementów wchodzących w skład każdego z 528 pakietów:

- półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami klasy FFP3 - 24 sztuki,
- półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami klasy FFP2 - 24 sztuki,
- rękawiczki jednorazowe - 400 sztuk,
- kombinezony ochronne - 24 sztuki,
- gogle ochronne - 12 sztuk,
- maseczki chirurgiczne - 200 sztuk,
- płyny do dezynfekcji ciała - 5 litrów,
- płyny do dezynfekcji powierzchni - 10 litrów,
- przyłbice - 6 sztuk,
- worki na odpady - 10 sztuk,
- opryskiwacz.

Będą też filmy instruktażowe, dotyczące dodatkowych zasad, których należy przestrzegać w warunkach zagrożenia epidemicznego. Ich produkcja właśnie się zakończyła.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".