• Wyświetleń: 3413
    • Dodano: 2020-09-11 / 22:32

Pierwsze zwycięstwo w Odry w tym sezonie!

Trzy punkty zapewnił Dawid Kort.

Odra Opole w pierwszej kolejce Fortuny 1 Ligi przegrała wysoko z ŁKS-em Łódź, bo aż 0:4. Już dwa tygodnie później miała szanse na rehabilitację - na Oleską przyjeżdżała kolejna drużyna aspirująca do awansu - Zagłębie Sosnowiec.

Pierwsza odsłona tego spotkania była kolokwialnie mówiąc - do zapomnienia. Walka w środku pola, bez żadnych klarownych sytuacji po obu stronach, co zdecydowanie przełożyło się na wynik - bezbramkowy remis do przerwy.

Niestety, druga część gry wydawała się mieć podobny przebieg - lecz w 57 minucie Opolanie wreszcie przełamali obronę rywala, a dokładniej nowy nabytek - Dawid Kort. Dostał on podanie przed bramką, gdzie minął rywala i mocnym strzałem przy słupku pokonał Krystiana Stepniowskiego. Goście próbowali odpowiedzieć, jednakże bardzo dobrze reagował zastępujący kontuzjowanego Mateusza Kuchtę - Kacper Rosa. Odra dowiozła do końca jednobramkowe zwycięstwo i mogła się cieszyć pierwszymi punktami w tym sezonie.

Podopiecznych Dietmara Brehmera czeka intensywny tydzień - w ciągu 7 dni rozegrają dwa spotkania wyjazdowe - ze Stomilem Olsztyn oraz Sandecją Nowy Sącz.