• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1511
  • Dodano: 2020-09-11 / 15:28
  • Komentarzy: 2

  Porozumienie dla cyberbezpieczeństwa naszych finansów

  (KWP Opole)

  Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Opolu prof. Paweł Frącz podpisali porozumienie o współpracy. Dotyczy ono prowadzenia wspólnych przedsięwzięć związanych z cyberzagrożeniami, bezpieczeństwem w sieci oraz bezpieczeństwem finansowym w kontekście bankowości elektronicznej. W ramach wspólnych akcji policjanci oraz pracownicy NBP będą między innymi prowadzić szkolenia oraz wykłady.

  Porozumienie zostało podpisane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadisnp. Jarosława Kaletę oraz dyrektora NBP Oddziału Okręgowego w Opolu prof. Pawła Frącza. Głównym celem jest promocja i upowszechnianie bezpiecznych zasad korzystania z bankowości elektronicznej oraz informowanie, jak nie stać się ofiarą przestępstwa o charakterze oszustwa bankowego.

  W ramach wspólnych akcji policjanci oraz pracownicy NBP przeprowadzą serię zajęć dla młodzieży ze szkół średnich na Opolszczyźnie. Lekcje dotyczyć będą obszaru cyberzagrożeń, bezpieczeństwa w sieci oraz bezpieczeństwa finansowego w kontekście bankowości elektronicznej. Dla policjantów będzie to również okazja, by uczulić młodych ludzi na oszustwa metodą "na wnuczka". Bardzo często okazuje się, że to wcześniejsza rozmowa z bliskimi uchroniła seniorów przed intrygą przestępców.

  W ramach porozumienia, pracownicy NBP przeszkolą również policjantów w zakresie rozpoznawania autentyczności pieniędzy. Szkolenie dotyczyć będzie znaków polskich jak i walut zagranicznych. Z kolei policjanci będą prowadzić szkolenia z zakresu postępowania w wypadku napadu rabunkowego, sytuacji zakładniczej lub działań kontrterrorystycznych.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-12 18:28:38 [83.26.159.*] id:1601714  
  MGIEŁKA: Napisała postów [18096], status [VIP] Reputacja
  maski mają, a bez rękawiczek się dotykają ....

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-09-13 09:21:03 [83.30.49.*] id:1601724  
  dzony: Napisał postów [5950], status [VIP] Reputacja
  i to jest właśnie Inteligencja urzędowa ;))