• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1250
  • Dodano: 2020-09-10 / 12:04
  • Komentarzy: 0

DK 88 pod lupą policjantów z drogówki

 
 
DK 88 pod lupą policjantów z drogówki

(KWP Opole)

Policjanci ruchu drogowego z opolskiej i śląskiej policji przyjrzeli się dokładnie jeździe kierowców na DK 88. To właśnie na tej drodze, pod koniec wakacji, doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło 9 osób. W akcji wzięli udział policjanci ze Strzelec Opolskich, 5 jednostek policji ze Śląska oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Strzeleccy policjanci prowadzili swoje działania między innymi z wykorzystaniem wideorejestratora. Wszyscy funkcjonariusze biorący udział w akcji, skontrolowali łącznie ponad 240 kierowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe.

Celem wspólnych działań śląskiej i opolskiej policji oraz funkcjonariuszy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego była poprawa bezpieczeństwa na intensywnie uczęszczanej DK 88. W ramach akcji mundurowi z Zabrza, Gliwic, Bytomia, Tarnowskich Górach i Strzelec Opolskich monitorowali ruch na całej długości tej drogi. Działania wsparli również policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Policjanci skupiali się między innymi na prędkości, z jaką poruszają się kierowcy, lekceważeniu znaków i przepisów drogowych, trzeźwości kierowców oraz stanie technicznym ich samochodów. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali łącznie 242 kierowców, którzy popełnili wykroczenia, z czego 211 to przekroczenia prędkości. Zdarzenia kwalifikowane jako przestępstwa dotyczyły zmiany wskazań licznika. Policjanci odzyskali również przywłaszczony pojazd i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Na opolskim odcinku DK 88 kierowcy głównie przekraczali dopuszczalną prędkość - to niemal 75% interwencji policjantów. Pozostałe dotyczyły niestosowania się do znaków drogowych, między innymi zakazu wyprzedzania czy jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".