• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1930
  • Dodano: 2020-08-27 / 15:39
  • Komentarzy: 1

Koronawirus: 16 nowych zakażeń na Opolszczyźnie

 
 
Koronawirus: 16 nowych zakażeń na Opolszczyźnie

(Fot. Archiwum)

Ministerstwo Zdrowia podało informację o nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Wśród 887 nowych zachorowań jest 16 przypadków z Opolszczyzny.


1588 mieszkańców Opolszczyzny zakaziło się koronawirusem od początku trwania pandemii. W całym kraju takich przypadków jest odnotowanych dotąd 64 689 zakażeń patogenem z Chin. Służby sanitarne apelują do mieszkańców o przestrzeganie panujących obostrzeń.

- Pandemia koronawirusa nie ustępuje, rośnie liczba osób zakażonych, dlatego w trosce o Państwa zdrowie Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zwraca się z apelem do mieszkańców województwa opolskiego i osób
przebywających w regionie opolskim o przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust w obiektach użyteczności publicznej (sklepach, kościołach, urzędach itp.), środkach komunikacji oraz w miejscach zgromadzeń ludzi,
gdzie nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. Pamiętajmy także o higienie osobistej i częstym myciu i/lub dezynfekcji rąk. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem. Nasze zdrowie zależy od nas - zaapelował do mieszkańców opolski Sanepid.

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem / stwierdzeniem zakażenia nowym koronawirusem w województwie opolskim wynosi 53 osoby, łącznie od początku epidemii - 776 osób.

Liczba osób chorych/potwierdzonych zakażeń koronawirusem ogółem od początku epidemii wynosi 1588 osób, a liczba aktualnie zakażonych wynosi 397 osób. Liczba osób w województwie opolskim pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej obecnie wynosi 248 osób, łącznie od początku epidemii - 3722 osoby.

Liczba ozdrowieńców ogółem spośród liczby zakażonych wynosi 1131 osób.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".