• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 2362
    • Dodano: 2020-08-25 / 09:15
    • Komentarzy: 1

    Wracają porody rodzinne w szpitalu ginekologicznym w Opolu

    (Fot. Archiwum)

    Od wtorku 25 sierpnia Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznawia porody rodzinne. Do porodów szpital ginekologiczny zaprasza kobiety oczekujące na narodziny potomka bez względu na miejsce zamieszkania.


    Porody rodzinne zostają wznowione po przerwie wymuszonej koniecznością ograniczeń przyjęć do szpitala ze względu na uzyskanie dodatniego wyniku na obecność SARS-CoV-2 u kilkunastu pracowników Klinicznego Centrum. W ubiegłym tygodniu zostały wznowione wszystkie świadczenia medyczne udzielane w szpitalu. Tymczasowo zostały wstrzymane porody rodzinne.

    - Zdecydowaliśmy się na szybki powrót do porodów rodzinnych, ponieważ - co dla nas zrozumiałe - współcześni rodzice bardzo często chcą rodzić wspólnie, co potwierdzają dane naszego szpitala. W ubiegłym roku niemalże co drugi poród odbył się przy udziale osoby towarzyszącej. W tym roku sytuacja epidemiczna wymusiła pewne ograniczenia w zakresie dostępu do porodów rodzinnych, stąd jest ich zdecydowanie mniej. Uznaliśmy jednak, że zasady określone w regulaminie porodów rodzinnych, wprowadzonym w lipcu umożliwiają wznowienie porodów z udziałem osoby towarzyszącej. W ubiegłym miesiącu ponad 60 kobiet rodzących w naszym szpitalu powitało na świecie swoje dziecko z udziałem bliskiej im osoby, którą najczęściej jest ojciec dziecka, ale może nią być także np. mama lub siostra, spełniająca warunki naszego regulaminu - mówi Małgorzata Sobel wz. Dyrektora Klinicznego Centrum.

    - W związku z pandemią, w szpitalu w dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin zarówno dorosłych pacjentek, jak i dzieci. Przypominamy, że rodzice dzieci hospitalizowanych na Poddziale Patologii Noworodków mogą dostarczać im naturalny pokarm za pośrednictwem Banku Mleka Kobiecego. Bliscy mogą dostarczać potrzebne pacjentom rzeczy za pośrednictwem punktu informacyjnego znajdującego się na parterze szpitala - informuje szpital.

    Placówka przypomina także, że w związku z trwającym remontem na Pododdziale Patologii Noworodków, do jego zakończenia, tj. zgodnie z planem do końca września br., w zakresie przyjęć na ten oddział obowiązują następujące zasady:

    Na Pododdziale Patologii Noworodków będą hospitalizowane jedynie dzieci urodzone w szpitalu Klinicznego Centrum oraz noworodki w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, wymagające natychmiastowej hospitalizacji (dot. przyjęć noworodków przywiezionych z domu). Noworodki wymagające hospitalizacji, ale urodzone po 32. tygodniu ciąży będą przyjmowane na oddziałach patologii noworodków w szpitalach o II stopniu referencyjności, czyli w Nysie oraz Kędzierzynie ? Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich.
     
    reklama

    Napisz co o tym myślisz!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2020-08-25 12:04:35 [83.30.20.*] id:1601142  
    devilopole: Napisał postów [737], status [rozpisany/na] Reputacja
    Wpiszcie w google "SENSACJA: Sekwencja starterów WHO" i zapoznajcie się z prawdą

    Nick:
    Treść: