• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2685
  • Dodano: 2020-08-21 / 12:47
  • Komentarzy: 0

Pożar w pociągu intercity na stacji w Pludrach. Ewakuowano podróżnych

 
 
Pożar w pociągu intercity na stacji w Pludrach. Ewakuowano podróżnych
 <i>(Fot. OSP Dobrodzień)</i>

(Fot. OSP Dobrodzień)

Służby ratunkowe zostały wezwane na stację kolejową w powiecie oleskim. Z dachu pociągu widać było dym. Ewakuowano pasażerów.


Informacja o pojawieniu się zadymienia w pociągu intercity wpłynęła do oleskich służb ratunkowych w piątek 21 sierpnia kilka minut po godzinie 9:00. Kierownik pociągu natychmiast podjął decyzję o ewakuacji podróżnych.

- Na dachu pociągu intercity miało miejsce zwarcie w wentylatorze. Tam podano jeden prąd gaśniczy proszku. Około 180 osób, które podróżowało tym pociągiem zostało ewakuowane przez kierownika pociągu jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. W działaniach brało udział 3 zastępy straży pożarnej - poinformował st. asp. Dariusz Grudzień ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Zadymienie szybko opanowano, a podróżni z lekkim opóźnieniem mogli kontynuować podróż. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".