• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1480
  • Dodano: 2020-08-23 / 13:27
  • Komentarzy: 2

Obywatel Ukrainy zatrzymany za pomoc cudzoziemcom w nielegalnym przekroczeniu granicy

 
 
Obywatel Ukrainy zatrzymany za pomoc cudzoziemcom w nielegalnym przekroczeniu granicy

(Fot. Straż Graniczna )

Zatrzymania poszukiwanego obywatela Ukrainy dokonano w Piasecznie. Mężczyzna w lipcu chciał przewieźć cudzoziemców nielegalnie przez granicę.Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu dokonali zatrzymania obywatela Ukrainy pomagającego cudzoziemcom w nielegalnym przekroczeniu granicy.

13 sierpnia w miejscowości Piaseczno (woj. mazowieckie) funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali obywatela Ukrainy.

Mężczyzna poszukiwany był w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w nocy 8 lipca na opolskim odcinku autostrady A4. W jadącym w kierunku zachodniej polski samochodzie typu bus zatrzymano 10 cudzoziemców.

Zatrzymani mężczyźni to obywatele Syrii, Jemenu, Iraku oraz Iranu. Wszyscy przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie. Podróżowali ukryci w przestrzeni bagażowej samochodu. Prokuratura Rejonowa w Opolu przedstawiła zatrzymanemu obywatelowi Ukrainy zarzut zorganizowania wyżej wymienionym cudzoziemcom przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, za które grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Ponadto Sąd Rejonowy w Opolu na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czynności w tej sprawie w ramach postępowania przygotowawczego prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-23 16:20:44 [31.60.41.*] id:1601100  
liberty: Napisał postów [2301], status [Szycha] Reputacja
Zasrany PIS ściąga na potęgę banderowców a sam kaczor mowil "chwala ukrainie"... Poza tym tyle PIS ujadał na PO ze będą ściągać muzułmanów i innych do Polski a sami śmierdziele to robia potajemnie...

Nick:
Treść:
2020-08-23 15:43:10 [185.127.20.*] id:1601099  
Jerry: Napisał postów [3542], status [VIP] Reputacja
Ukraińcy to przyjaciele kulawego karła.

Nick:
Treść: