• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1623
  • Dodano: 2020-08-20 / 10:56
  • Komentarzy: 0

Telefony w woreczku śniadaniowym próbowali przemycić na "wrzutkę"

 
 
Telefony w woreczku śniadaniowym próbowali przemycić na "wrzutkę"
 <i>(Fot. OISW)</i>

(Fot. OISW)

Nie udała się próba przemytu sposobem "na wrzutkę" przedmiotów niedozwolonych na teren Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich.


Funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich udaremnili kolejną próbę przemytu środków niedozwolonych na teren jednostki. Tym razem niedozwolone w zakładzie karnym przedmioty próbowano przemycić w opakowaniach śniadaniowych.

- Podejrzany pakunek ujawnił funkcjonariusz patrolujący teren jednostki. "Wrzutka" znajdowała się na terenie przyległym do placu spacerowego przy pawilonie mieszkalnym. Po rozpakowaniu, w woreczku śniadaniowym, szczelnie zawiniętym w taśmę, zamiast śniadania ujawniono 2 telefony komórkowe, 2 zestawy startowe z kartami SIM i 3 kable micro USB. Dyrektor jednostki wszczął czynności wyjaśniające - informuje Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego Nr 2 w Strzelcach Opolskich mjr Jarosław Timoszuk.

Przemytnicy cały czas próbują dostarczyć osadzonym różnego rodzaju towar. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich (ale nie tylko) udaremniają coraz to więcej pomysłów dostawców. Przypomnijmy, że do prób przemytu "na wrzutkę" dochodzi dość często. W sobotę 11 lipca doszło do próby przemytu na teren Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich. Sposobem na tzw. wrzutkę chciano przemycić 118 gramów białej, sproszkowanej substancji, która okazała się amfetaminą.

Substancję umieszczoną w foliowych workach, owiniętą w taśmę klejącą ujawnił funkcjonariusz patrolujący w godzinach nocnych teren jednostki. Całość umieszczona była w siatce po owocach, którą wrzucono na jeden z placów spacerowych. Zawsze w takich sytuacjach substancje narkotyczne są zabezpieczane i przekazywane Policji.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".